Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

کارهایی که باید برای سلامتی انجام دهید

By امیر ایلخانی شهریور 04, 1397 484 0
کارهایی که باید برای سلامتی انجام دهید کارهایی که باید برای سلامتی انجام دهید

روزی دو فنجان قهوه بخورید تا بخت ابتلا به دیابت در شما کمتر شود . بهتر است صبح ها پیش از هر چیز یک فنجان قهوه بخورید . بهتر است غذا را از قابلمه در بشقاب بریزد و با دیس روی سفره نیاورید چون در ین حالت 35 درصد کمتر غذا خواهید خورد . اگر به دنبال کاهش وزن هستید و یا از افزایش وزن می ترسید این روش را انجام دهید .

 


 جایگزین کنید:


هر شخص 400 کالری از انواع نوشدنی ها به صورت روزانه دریافت می کندنوشیدنی های صنعتی قند بسیاری دارد.اگر اهل نوشیدنی هستید بهتر است چای سبز و نوشیدنی های طبیعی را جایگزین نوشیدنی های صنعتی کنید .


 چی خوردم:


پژوهشگران بر این باورند که اگر پیش از خوردن یک وعده غذایی فکر کنیم که چه چیزی در وعده پیش خورده ایم خود به خود با سی درصد کاهش در خوردن رو به رو خواهیم شد .


پروتدین مصرف کنید:


برای اینکه سوخت و ساز بدن شما افزایش یابد پروتئین ها بهترین ترکیب هستند که در دسترس است . مچنین با خوردن پروتدین در هر وعده غذایی وعده بعدی را خود به خود کمتر مصرف می کنید .


دانه ها فراموش نشود:


برای اینکه کمتر در معرض سرطان و حمله های قلبی و مغزی قرار بیرید غلات و جبوبات را در سبد غذایی خود جای دهید . همچنین فیبری که در این خوراکی ها است حجم معده شما را پر می کند و جلوی پرخوری را می گیرد .


ماهی مصرف کنید:


بهبود کارکرد مغز رابطه مستقیم با مصرف ماهی دارد . امگا3 یا همان اسید جلوی ابتلا به آلزایمر را می گیرد . پژوهشگران دانشگاهی می گویند کاهش روزانه یک چهارم از آنچه می خوریم می تواند یک گام اساسی در کاهش دادن وزن باشد . این کار مهم بسیار ساده است و به دلیل تدریجی بودن بدن را دچار آسیب نخواهد کرد . هرگز جلوی تلویزیون غذا نخورید زیرا هنگام تماشای تلویزیون دست کم 288 کالری بیشتر دریافت خواهید کرد . هنگامی که در حال جویدن هستید بهترین کار این است که قاشق و چنگال را رها کنید این کار سبب ترشح هورمون سیری خواهد شد و در کنترل پرخوری موثر است . یادتان نرود بترین روش در انجام این کار شمرده جویدن است و نباید سراسیمه این کار انجام شود .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.