Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

کوچک کردن سینه | همه چیز در مورد کوچک کردن سینه

By آخرین مد مهر 30, 1397 247 0
کوچک کردن سینه کوچک کردن سینه کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه ها و بزرگ کردن سینه ها سلیقه ای است و ما در این مطلب انواع روش های سریع کوچک کردن سینه را به شما معرفی می کنیم . شاید شما هم راجع به کوچک کردن سینه با گیاهان دارویی چیزهایی شنیده باشید یا تبلیغات کوچک کردن سینه با طب سوزنی را در مجلات و تبلیغات مختلف دیده باشید . این روز ها کوچک کردن سینه با لیزر نیز خیلی رواج یافته است . اما آیا این روش ها موثر هستند و سریعتر ما را به هدفمان می رسانند ؟ در ادامه این مقاله روش های کوچک کردن سینه را به شما توضیح می دهیم و در مورد هر کدام اطلاعاتی را بیان می کنیم تا با آگاهی بهترین روش کاهش سایز سینه خود را انتخاب کنید .

 

روش های کوچک کردن سینه

مطالبی که در ادامه با شما در میان خواهیم گذاشت اسراری است که کمتر کسی از آن ها اطلاع دارد . هدف ما آگاه سازی شماست  تا انتخابی درست برای کاهش سایز سینه خود انجام دهید .

 

روش های ظاهری کوچک کردن سینه

سوتین مناسب برای کوچک کردن سینه

سوتین های ورزشی ، سوتین های ویژه ای هستند که هیچ حجمی به سینه ها اضافه نکرده و با جمع کردن و بالا بردن سینه ها آن ها را کوچک نشان می دهند . این ترفند ممکن است برای شما مناسب باشد و به همین کفایت کنید ، مخصوصا اگر هدفتان این باشد که لباس خاصی اندازه ی شما شوند . سوتین های ورزشی برای سینه ها تکیه گاه هستند و سینه را صاف می کنند . هدف اولیه از طراحی سوتین های ورزشی این بود که سینه ها هنگام ورزش کمتر حرکت کنند و خانم ها راحت تر حرکات ورزشی را انجام دهند . اگر حرکت های زیاد و شدید باعث احساس درد در سینه های شما می شوند و به طور کلی برایتان مشکل ایجاد می کنند ( هم به دلایل جسمانی و هم به دلایل ظاهری ) ممکن است سوتین های ورزشی شما را از این بابت راضی کند .

 

استفاده از کرست یا سینه بند

شاید شما هم در مورد گن و دیگر فرم دهنده ها شنیده باشید . آن ها را زیر لباس اصلی تان می پوشید . این گن همه اعضا شما را فرم داده و سفت و لاغر می کند . نوعی از این گن ها وجود دارند که مخصوص قسمت های خاصی از بدن هستند و بخش های خاصی را می پوشانند . گن هایی که سینه را می پوشاند برای شما بسیار مناسب خواهند بود . معمولا این سینه بند ها را با نام گن فرم دهنده سینه نیز می فروشند .

 

سینه بند را امتحان کنید

اگر هیچ کدام از روش های مذکور برای شما موثر نبودند ، می توانید از سینه بند به عنوان روشی موقت و آخرین راه استفاده کنید . البته این روش برای کسانی که سایز سینه شان در حدود 70 تا 75 غیر اسفنجی باشد ، بسیار کار آمد است اما برای سایزهای دیگر هم می توان از سینه بند استفاده کرد . دقت کنید این روش روشی نیست که در آن احساس راحتی بکنید اما اگر فقط می خواهید تعدادی عکس خوب بگیرید یا اینکه لباس بخصوصی سایز شما شود ، به خوبی نیاز شما را برطرف کرده و سینه های شما را موقتا کوچک می کند .
دقت کنید که از چه نوع سینه بندی استفاده می کنید ! از مراکز مختلف می توانید سینه بند های با کیفیت و استاندارد خریداری نمایید . از سینه بندی استفاده کنید که خطری برای سلامتی شما نداشته باشد . فقط از سینه بندهای های مخصوص و استاندارد استفاده کنید و از آدی باند یا محصولات مشابه آن ها استفاده نکنید . کارکرد آدی باند ها فشرده کردن است و می توانند منجر به مشکلات تنفسی ، کبودی بدن و مو افتادن دنده ها شوند و اگر بهه دفعات و برای مدت های طولانی استفاده شوند ممکن است به سینه ها آسیب زیادی برسانند .

 

لباس هایی اندازه ی خود بپوشید

سوتین و لباس هایی را بپوشید که کاملا اندازه شما باشند . پوشیدن لباس های گشاد فقط باعث بزرگتر به نظر رسیدن شما می شوند و مشکل شما را بیشتر می کنند . لباس هایی بپوشید که تنگ نیستند و سایز شما هستند و کاملا سینه ها را پوشش می دهند تا بدون جلب توجه بیش از حد ، جذاب و متناسب به نظر برسید . در انتخاب سوتین هم این کار را انجام دهید ، پوشیدن سوتین با اندازه مناسب کمک می کند حس بهتری نسبت به سینه های خود داشته باشید .

 

لباس هایی که سینه ها را بزرگ نشان می دهند ، نپوشید

لباس هایی که سینه را بزرگ نشان می دهند ، نپوشید . این لباس ها مانند تی شرت ها و سوئیشرت های کلاه دار ، لباس ها و سوئیشرت های یقه اسکی ، تاپ هایی که در اطراف سینه چروک و تجمع پارچه دارند ، لباس هایی که جلوی آنها چین دارد و هر لباس دیگری که سینه ها را بزرگ تر نشان می دهد ، اجتناب کنید . این لباس ها باعث بزرگتر به نظر رسیدن سینه های شما می شوند . به جای پوشیدن این گونه لباس ها تاپ هایی بپوشید که سینه ها را چندان به چشم نیاورد و پارچه زیادی در اطراف سینه نداشته باشد .

 

از رنگ های تیره برای بالا تنه استفاده کنید

تاپ ها و بلوز هایی رنگ تیره را همراه با شلوار یا دامن های با رنگ های روشن بپوشید این نوع لباس به صورت طبیعی نگاه را به سمت پایین تنه جلب کرده و کمتر به سایز سینه ی شما توجه می شود . مثلا می توانید یک تی شرت چسبان سیاه را با دامن کشباف آبی بپوشید ، یا بلوز آبی تیره را همراه با شلوار سفید بپوشید .

 

پایین تنه را بزرگ تر نشان دهید

بیشتر تمرکز را روی پایین تنه خود بگذارید . اگر می خواهید متناسب به نظر برسید و سینه هایتان کمتر بزرگ جلوه کنند ، توجه ها را به سوی باسن خود جلب کنید . شلوارهای با خط های افقی را همراه با پیراهن های دایره ای کامل بپوشید تا خطای دید ایجاد شود و پایین تنه ی شما بزرگ تر از حالت طبیعی جلوه کند . همچنین تاپ های ساده ای که سینه شما را بزرگ نمیکنند بپوشید . به این شکل سینه های شما کوچکتر از حالت واقعی به نظر می رسند .

 

 

کوچک کردن سینه با ورزش و تغذیه

 

از بزرگ کننده های سینه استفاده نکنید

برای کوچک کردن سینه ها در قدم اول باید کارهایی که به طور طبیعی باعث بزرگ کردن سینه می شوند را متوقف کنید . برای مثال قرص های پیشگیری از بارداری باعث افزایش سایز سینه تا دو سایز بیشتر می شوند . با پزشک خود مشورت کنید تا راه های غیر هورمونی پیشگیری از بارداری را برای شما تجویز کند . بهترین جایگزین قرص های هورمونی قرص های پیشگیری IUD مسی هستند .
البته دقت داشته باشید بارداری و شیردهی باعث افزایش سایز طبیعی سینه می شوند ، البته این افزایش سایز موقتی است و پس از مدتی به حالت طبیعی باز می گردد .
اگر به دنبال بزرگ کردن سینه خود هستید ، می توانید به مقاله ی دیگر ما در لست مد مراجعه فرمایید .

 

کمتر کالری دریافت کنید

کالری سوخت بدن است و در بدن به صورت چربی ذخیره می شود . بیشتر بافت سینه نیز از چربی است، اگر می خواهید چربی های سینه تان کمتر شوند ، باید کالری کمتری مصرف کنید تا چربی ها بسورند . اما اشتباه نکنید ، منظور ما این نیست که از خودتان گرسنگی های شدید بکشید . کاهش جزئی مقدار غذایی که میخورید و افزایش جزئی در فعالیت شما می تواند برای کاهش وزن کافی باشد .
از یک کالری سنج آنلاین استفاده کنید تا متوجه شوید که چگونه باید برنامه غذایی خود را تنظیم کنید .
اما این کمبود کالری باعث می شود بافت های چربی به کالری تبدیل شوند . هنگامی که به وزن هدف رسیدید و اندازه ی سینه هایتان همانطور که دوست داشتید شد ، مقدار کالری که مصرف می کنید را با میزان فعالیت خود تنظیم نمایید .

 

رژیم غذایی سالم تری داشته باشید

بهتر است رژیم غذایی داشته باشید که در آن مصرف کالری بهینه برنامه ریزی شده باشد . بهتر است مواد غذایی سالم تری در این برنامه وجود داشته باشند . خوراکی های سالمی مانند گل کلم ، اسفناج ، کوینو ، بلغور جو دوسر ، سیب زمینی ، عدس ، ادامامه ، لوبیا سفید ، ماهی ، تخم مرغ ، پنیر و بسیاری از خوراکی های سالم دیگر را بخورید . میوه کمتر بخورید زیرا مقدار زیادی قند را به رژیم غذایی شما می افزایند در عوض سبزیجات و لوبیاهای بیشتری مصرف کنید ، مثلا مواردی که در بالا ذکر شده اند تمام مواد مغذی مهم موجود در میوه ها را دارند ( حتی به مقدار بیشتر ) .

 

با غذاهای ناسالم خداحافظی کنید

بهتر است موادی مانند اسید های چرب ترانس اشباع ، نمک ید دار کارخانه ای ، شکر سفید که در غذاهایی مانند نوشابه ، قهوه پر خامه ، سوسیس ، کالباس ، کره ، چیپس ، بستنی به وفور یافت می شوند . می توانید نمک دریا را به جای نمک تصفیه شده به کار ببرید . نمکی که برای بدن فوق العاده مضر است همین نمک ید دار تصفیه شده ای است که هر روز استفاده می کنیم .

 

وعده های غذایی تان را تنظیم کنید

بسیاری از افراد در یک وعده غذایی بیش از حد غذا می خورند . اگر یک وعده غذای شما به اندازه غذایی است که رستوران به شما می دهد پس زیاد است . برای کم کردن مقدار غذای خود می توانید به جای خوردن غذا در بشقاب میوه خوری غذا بخورید . اگر 15 دقیقه پس از خوردن اولین بشقاب باز هم گرسنه بودید ، می توانید یک بشقاب دیگر غذا میل کنید ، اما به یاد داشته باشید حتما نصف مقدار بشقاب اول غذا بکشید .

 

تحرک روزانه داشته باشید

حتی اگر وقت نمی کنید ورزش روزانه داشته باشید ، با انجام دادن برخی کارها می توانید تحرک روزانه خود را بالا ببرید . مثلا به جای استفاده از آسانسور از پله استفاده کنید یا جای دور تری از مقصدتان پارک کنید تا مدتی را پیاده روی کنید .

 

کوچک کردن سینه با ورزش های مرتبط

ممکن است به راحتی وقت خود را روی شنا و دراز نشست های کلیشه ای به هدر دهید اما ورزش های بهتری وجود دارند که می توانند به راحتی آنها را در برنامه های روزانه خود قرار دهید . مثال های خوبی از این ورزش ها شامل اسکوات ، نوع های دیگر شنا و اسکوات پرشی هستند . سعی کنید حداقل یکی از این ورزش ها را انتخاب کنید و به اندازه 15 دقیقه به صورت پی در پی برای حداقل 30 دقیقه در روز آنها را انجام دهید . البته یکی دیگر از روش های ورزشی کوچک کردن سینه با دمبل است که با جستجوی آن در اینترنت می توانید مقالات زیادی در این باره مطالعه فرمایید . اسکوات و شنا هر دو از نوع ورزش های مرکزی هستند . اگر فقط این نرمش ها را انجام می دهید بهتر است که پیاده روی تان را هم افزایش دهید . سعی کنید 30 دقیقه در روز پیاده روی داشته باشید و هر چه در پیاده روی شما با پله ها و سربالایی های بیشتری وجود داشته باشد ، بهتر است .

 

سعی کنید انگیزه داشته باشید

ورزش برای اینکه موثر باشد باید با برنامه و برای مدتی طولانی انجام شود . چه برای کوچک کردن سینه و چه برای کاهش وزن باید یک تغییر در برنامه و سبک زندگی خود به وجود آورید . به همین دلیل مهم است که انگیزه خود را از دست ندهید . داشتن یک همراه ورزشی ، مربی یا فردی دیگر که نسبت به او پاسخگو باشید بسیار مفید است . درضمن گوش دادن به موسیقی در هنگام ورزش ، ورزش را لذت بخش تر می کند . همچنین می توانید به کتاب های صوتی یا پادکست ها گوش دهید .

 

از سرکه در برنامه غذایی خود استفاده کنید

سرکه مانند وایتکس چربی را می برد . گاهی اوقات افراد برای کاهش وزن سرکه سیب را با آب مخلوط میکنند و مینوشند تا سریعتر به هدف خود برسند . ولی برای اثر کردن سرکه نباید حتما آن را خورد . کافی است که برای مدتی آن را به نواحی دارای چربی بزنید و نتایج خارق العاده اش را مشاهده خواهید کرد . اگر سرکه سیب را روی سینه های خود بزنید و آن را روی سینه هایتان ماساژ دهید باعث کوچک شدن سینه هایتان می شود . در ادامه روش استفاده از سرکه سیب برای کاهش سایز سینه ها را توضیح داده ایم .
یک بطری آب پاش تهیه کنید یا از یک پارچه مرطوب استفاده کنید .
بطری را از سرکه پر کنید یا پارچه را با سرکه مرطوب کنید (معمولا از سرکه سیب استفاده می کنند اما سرکه سفید هم موثر است . )
پارچه را بر سینه ها و دیگر بخش های دارای چربی بزنید یا محتویات بطری را بر این نواحی اسپری کنید . آن را ماساژ بدهید تا خشک شود و دوباره این مراحل را تکرار نمایید .
این کار را به مدت 25-30 دقیقه دو بار در روز و هر روز ، به مدت سه هفته تکرار نمایید .
استفاده از سرکه به عنوان یک روش کوچک کردن سینه با گیاهان دارویی محسوب می شود که در صورت مداومت در انجام این کار به نتایج شگفت مطلوبی دست خواهید یافت .

 

 

جراحی کوچک کردن سینه

با یک پزشک مشورت کنید

لطفا قبل از اینکه راجع به جراحی کوچک کردن سینه تصمیم بگیرید با یک جراح پلاستیک یا با یک ماما مشورت کنید ( زیرا جراحان به نفعشان است که این عمل را برای شما انجام دهند ) . ممکن است فاکتورهای دیگری باشند که منجر به سایز بزرگ سینه شما شده اند ، شاید بعضی از فاکتورهای سلامتی وجود داشته باشند که باعث شوند جراحی برای شما چندان بی خطر نباشد و ممکن است روش های راحت تر و کم خطرتری برای کاهش اندازه سینه شما وجود داشته باشد . اگر جوان هستید جراحی فکر خوبی نیست . به خودتان فرصت بدهید : ممکن است تا چند سال دیگر نظر شما در مورد اندامتان تغییر کند . بعلاوه جراحی نباید فقط برای زیبایی یا اینکه لباس هایی که دوست دارید سایز شما بشوند استفاده شود. جراحی سینه خطرهایی دارد و این ارزش را ندارد که به خاطر پوشیدن لباس مورد علاقه تان زندگی تان را به خطر بیاندازید .

بهترین مرکز جراحی پلاستیک

برای انجام این عمل جراحی پلاستیک بهتر است حتما در مورد مرکز انجام این عمل تحقیق کنید و بهترین مرکز را انجام کنید . جراحیی کوچک کردن سینه می تواند بسیار خطرناک باشد ، پس باید در بهترین مراکز انجام شود .

مشاوره جراحی پلاستیک

چند جراح پلاستیک متخصص و خوش نام مشورت بگیرید . پزشکتان می تواند به شما در مورد چگونگی انجام این عمل مشورت بدهد و شما را از روش ها و نتایج حاصل از آن ها مطلع کند . همچنین آنها می توانند شما را در مورد هزینه ها و دیگر مواردی که باید در نظر گرفته شود راهنمایی کنند . نباید هر جراحی که دم دستتان است یا هزینه ی خیلی کمی  را انتخاب کنید . یک جراح غیر متخصص می تواند به آُسانی سینه های شما را بسیار زشت کند .

عوارض جراحی سینه 

جراحی کوچک کردن سینه می تواند خطرات بسیاری داشته باشد که بسیاری از این ریسک ها در جراحی های دیگر هم وجود دارند . یکی از ساده ترین این ریسک ها بیهوشی است زیرا ممکن است فرد به این داروهای بیهوش کننده واکنش نشان دهد و بر روی تخت جراحی جان دهد . همچنین ممکن است لخته های خونی یا عفونت ها نیز ایجاد شوند . بعلاوه این جراحی با ریسک های دیگری هم همراه است در پایین چند مورد از آنها را نام برده ایم .
-این احتمال وجود دارد که جای زخم یا همان اسکار بماند و حتی به کلوئید تبدیل شود .
- ممکن است نوک سینه ها شبیه هم نشوند یا شکلی غیر عادی به خود بگیرند .
- ممکن است توانایی شیر دهی را از دست بدهید .

نتایج این جراحی دائمی است

شما باید این مسئله را بپذیرید که نتایج این جراحی دائمی است ، حال چه به سود شما انجام شود و چه به ضررتان . ممکن است فرم جدید سینه هایتان را دوست نداشته باشید یا حتی بعدا دوست داشته باشید سینه هایتان فرم دیگری باشند . شاید فرم سینه هایتان غیر طبیعی شود ولی شما بخواهید اندامی طبیعی داشته باشید که در این صورت ممکن است به مشکل بر بخورید .

هزینه جراحی کوچک کردن سینه

اغلب بیمه ها جراحی کوچک کردن سینه را عملی اختیاری می دانند ، به همین دلیل این عمل را تحت پوشش قرار نمی دهند . از این رو ممکن است بسیار گران و هزینه بر باشد . به اولویت های خود توجه کنید و ببینید آیا این انتخاب واقعا ارزشش را دارد یا نه ؟ آیا می توانید این پول را در راه های بهتر و مهم تری صرف کنید ؟

عمل جراحی کوچک کردن سینه

شما تصمیم گرفته اید عمل جراحی کوچک کردن سینه با استفاده از جراحی را انجام دهید .  وقتی که همه گزینه ها را بررسی کردید و تصمیم خود را گرفتید باید جراحی شوید . معمولا این عمل در بیمارستان ها یا مراکز جراحی انجام می گیرد ، به بیهوشی نیاز دارید و چند ساعت زمان می برد . معمولا همان روز شما می توانید به خانه برگردید پس بهتر است کسی را به عنوان همراه داشته باشید .

مراقبت پس از عمل جراحی کوچک کردن سینه

پس از عمل جراحی کوچک کردن سینه مراقبت هایی هست که باید انجام دهید تا به سلامت کامل برسید . هنگامی که این دوران را سپری می کنید باید بسیار مراقب باشید . شاید یک لوله برای کشیدن مایعات و خون در سینه شما قرار دهند و حتما پانسمان و بخیه می شود . همه این ها باید تمیز بمانند و تحرک زیادی نباید داشته باشید تا بدن شما ترمیم پیدا کند و عفونتی شکل نگیرد . این طبیعی است که شما درد خواهید کشید و دچار تورم و کبودی های شدیدی خواهید شد . معمولا بخیه ها را پس از 1-2 هفته می کشند .

کوچک کردن سینه با لیزر

در سال های گذشته استفاده از لیزر بسیار رواج یافته است و در انواع درمان ها و جراحی ها استفاده از آن باب شده است . لیزر در جراحی کوچک کردن سینه نیز به کار می رود و منظور از آن همان لیپوساکشن است که توسط لیزر چربی های سینه برداشته می شوند و به دنبال آن سایز سینهخ ها کوچکتر می شوند . بسیاری از جراحان به دلیل قابل پیشبینی نبودن شکل سینه پس از لیزر ، ترجیح می دهند از روش جراحی برای کوچک کردن سینه استفاده کنند . در عمل جراحی کوچک کردن سینه هم چربی و هم پوست برداشته می شوند ولی در لیزر ممکن است پوست اضافی باقی مانده ظاهر سینه را نازیبا  کند .

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم شما را با تمام راه های کوچک کردن سینه را برای شما توضیح دهیم . تمام تلاش ما بر این بود که جراحی کوچک کردن سینه اولویت آخر شما قرار گیرد و قبل از انجام آن راه های کم خطر دیگر را امتحان نمایید . امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد .

Rate this item
(3 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.