Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

4 روش موثر برای رفع بوی بد دهان Featured

4 روش موثر برای رفع بوی بد دهان 4 روش موثر برای رفع بوی بد دهان

4 روش موثر برای رفع بوی بد دهان ، گاهی وقتا به دلیل بوی بد دهانمان عذاب می کشیم و از نزدیک شدن و صحبت کردن با افرادی که دوستشان داریم منصرف می شویم .

بوی بد دهان می تواند روی اعتماد به نفس تاثیر بسیار زیادی بگذارد، گاهی به خاطر بوی بد دهانمان از اطرافیان دوری می کنیم و این کار به مرور باعث گوشه گیری افراد می شود .


علت بوی بد دهان:


بوی بد دهان علت های مختلفی دارد که یکی از این مسائل بیماری هالیتوز است. دلیل دیگر بوی بد دهان مشکلات دندان ها است که حدود 20 در صد از افراد جهان نیز به این مشکل دچار اند. بوی بد دهان ممکن است به علت مشکلاتی در زبان، بینی، لثه، لوزه ها، مجاری گوارشی و معده باشد.


علت های شایع بوی بد دهان:


1-خشکی دهان
2- بیماری های لثه
3-مصرف سیگار و تنباکو
4- باقی ماندن غذا روی دندان، لثه و زبان
5- رژیم غذایی با کربوهیدرات کم
6- مصرف الکل
7- پوسیدگی دندان
8- بازگشت اسید به مری
9- دیابت
10- عفونت ریه
11- مصرف داروهای ضد حساسیت و ضد افسردگی و مصرف غذاهایی مثل سیر و پیاز


درمان های خانگی برای رفع بوی بد دهان:


1-استفاده از سرکه سیب:

صبح ها بعد از بیدار شدن و شب ها قبل از خوابیدن، دو قاشق سرکه را در لیوان آب بریزید و دهان را با به مدت 3 الی5 دقیقه با آن شستشو دهید و این محلول را غرغره کنید.

2- سرکه سیب و جعفری:

جعفری حاوی مقادیر بسیار زیادی کلروفیل است که خاصیت ضد باکتریایی دارد، علاوه بر آن بزاق دهان را تحریک میکند و مانع خشکی دهان می شود. مقداری جعفری را در لیوانی حاوی سرکه سیب قرار دهید و بعد از 3 تا 4 دقیقه آن را از محلول خارج کرده و بجوید. میتوانید پس از این کار جعفری ها را قورت دهید یا از دهانتان خارج کنید.

3- سرکه سیب و جوش شیرین:

جوش شیرین باعث خنثی کردن اسید دهان و از بین رفتن باکتری ها می شود. یک چهارم قاشق چای خوری جوش شیرین و یک قاشق چای خوری سرکه سیب را در یک فنجان آب گرم بریزید و بعد از مخلوط کردن آن را میل کنید.

4- سرکه سیب و عسل:

عسل توانایی رفع بوی بد دهان، رفع گلودرد واز بین بردن باکتری ها را دارد. یک قاشق چای خوری سرکه سیب را به همراه یک قاشق چای خوری عسل در فنجانی حاوی آب گرم بریزید و بعد از مخلوط کردن بنوشید. این کار را باید صبح ها به صورت ناشتا و شب ها قبل از خواب انجام دهید .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.