Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

رنگ لباس مطابق با رنگ پوست تان

By نرگس یزدان پناه شهریور 10, 1397 564 0
رنگ لباس مطابق با رنگ پوستتان رنگ لباس مطابق با رنگ پوستتان

تفاوت در رنگ پوست انسان ها به دلایل خاصی از جمله عوامل ارث و ژنتیک ، تغذیه ، میزان قرار گرفتن در معرض نور خورشید و ...بستگی دارد . به طور کلی رنگ دانه هایی به نام ملانین در پوست موجود است ، که رنگ اصلی پوست انسان توسط ملانین ها تعیین می گردد . این رنگ دانه ها توسط سلول هاي دیگري به نام ملانوسیت ها تولید می شوند . هر چه میزان تیرگی پوست بیشتر باشد به این معنا است که تعداد ملانین هاي پوست بالاتر است .

ملانین علاوه بر نقشی که در رنگ پوست ایفا می کند ، خواص دیگري نیز دارد. به عنوان مثال از پوست در مقابل اشعه هاي مضر خورشید محافظت به عمل می آورند و یا اینکه میزان دریافت ویتامین D را بسته به رنگ پوست کنترل می نماید . اهمیت دانستن تقسیم بندي رنگ پوست در دنیاي مد و فشن همه افراد به ویژه خانم ها و دختران جوان امروزي به این موضوع که چه رنگ لباس و یا حتی زیور آلاتی براي رنگ پوستشان مناسب هست فکر کرده و به دنبال بهترین انتخاب می باشند. این موضوع در عرصه هاي مد و فشن اهمیت بسیار بالاتري پیدا می کند . اولین گام براي نتیجه گیري دقیق در این زمینه شناخت صحیح از رنگ پوست خود می باشد. در میان گفتگوهاي روزمره رنگ پوست به رنگ روشن ، سبزه ، گندمی و تیره تقسیم می گردد. اما در میان کارشناسان و طراحان مد و لباس این تفسیم بندي تنوع ویژه تري دارد. در واقع آنها ابتدا زمینه پوست را به دو قسمت رنگ سرد و رنگ گرم متمایز کرده و سپس به هر کدام تعدادي زیر مجموعه را اختصاص می دهند . به عنوان مثال رنگ هاي آبی ، صورتی و قرمز را به رنگ پوست سرد و رنگ هاي هلویی ، زرد و طلایی را به عنوان زیر مجموعه هاي رنگ پوست گرم مرتبط کرده و رنگ پوست طبیعی را نیز ترکیبی از رنگ هاي سرد و گرم در نظر می گیرند . فهمیدن اینکه رنگ پوست به کدام یک از این دسته ها نزدیک یا مرتبط است ، می تواند کمک بسیار زیادي در انتخاب رنگ لباس کند و در نتیجه زیبایی و جلوه بهتري به ظاهر افراد خواهد بخشید . رنگ هاي مناسب لباس براي رنگ پوست هاي متفاوتنظرات متفاوتی براي اینکه بدانیم چه رنگی لباسی مناسب براي رنگ پوستمان است وجود دارد . همان گونه که اشاره گردید رنگ پوست به دو دسته کلی رنگ سرد و رنگ گرم تقسیم می شود . که در ادامه رنگ هاي مناسب لباس براي هر کدام را شرح می دهیم . رنگ هاي مناسب براي پوست هاي گرم : رنگ هاي طبیعی مانند قرمز ، کهربایی ، طلایی ، نارنجی ، زرد و هلویی از بهترین رنگ هایی هستند که مناسب این تن رنگ می باشند . همچنین می توان از رنگ هایی دیگري مانند زیتونی ، ارغوانی و بنفش نیز استفاده کرد . استفاده از رنگ هاي بسیار ملایم مانند آبی یخی مناسب این نوع پوست نیست زیرا به آن حالتی سرد و بی روح می دهد . رنگ هاي مناسب براي پوست سرد : رنگ هایی چون آبی روشن ، زمردي و بنفش تیره ، آبی یخی و صورتی براي این پوست بسیار مناسب است . همچنین رنگ هاي دیگري مانند یاقوتی ، قرمز روشن یا زرد کم رنگ هم به رنگ پوست سرد جلوه فوق العاده اي می
بخشد . رنگ هایی مانند نارنجی ، گوجه اي و زرد پر رنگ براي پوست سرد اصلاً مناسب نیست . رنگ هاي لباس مناسب به تفکیک رنگ پوست می باشد .

رنگ لباس مطابق با رنگ پوستتان


در ادامه به تفکیک رنگ هاي مناسب براي هر نوع پوستی به صورت جزئی تر خواهیم پرداخت :

 


چه رنگ لباس هایی مناسب براي پوست تیره است؟


استفاده از رنگ هاي تیره مانند قهوه اي ، سورمه اي و مشکی به دلیل اینکه به رنگ پوست نزدیک هستند مناسب رنگ پوست تیره نیستند و اگر پوست تیرهاي دارید ، باید لباسی را انتخاب کنید که با رنگ هاي تیره مغایرت داشته باشد . این مغایرت چهره را از حالت یکنواختی بیرون می آورد و باعث جذابیت بیشتر اشخاص می گردد . از جمله این رنگها می توان به سفید ، صورتی ، آبی روشن ، خاکستري روشن و خاکی اشاره کرد . بنابراین بهترین رنگ ها براي کسانی که علاوه بر پوست تیره ، رنگ موها و چشمانشان هم تیره است .

Rate this item
(2 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار محبوب

ساماندهی

logo-samandehi

ارتباط با ما

برای ارتباط با گروه تخصصی لست مد میتوانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

شماره پشتیبانی : 02195118331

شماره پشتیبانی : 09385353552

 

 

جدیدترین تصاویر

ایده برای عکاسی در پاییز

انواع مدل پالتو

تولیدی جوراب کاراس

انواع مدل کلاه هالووین

بازیگرانی که در جوانی فوت شدند

انواع اندام ها

بازیگران جذاب دهه شصتی

بازیگرانی که در سال 99 فوت کردند

گیاهان گوشت خوار