Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

رنگ لباس مطابق با رنگ پوست تان

By نرگس یزدان پناه شهریور 10, 1397 537 0
رنگ لباس مطابق با رنگ پوستتان رنگ لباس مطابق با رنگ پوستتان

تفاوت در رنگ پوست انسان ها به دلایل خاصی از جمله عوامل ارث و ژنتیک ، تغذیه ، میزان قرار گرفتن در معرض نور خورشید و ...بستگی دارد . به طور کلی رنگ دانه هایی به نام ملانین در پوست موجود است ، که رنگ اصلی پوست انسان توسط ملانین ها تعیین می گردد . این رنگ دانه ها توسط سلول هاي دیگري به نام ملانوسیت ها تولید می شوند . هر چه میزان تیرگی پوست بیشتر باشد به این معنا است که تعداد ملانین هاي پوست بالاتر است .

ملانین علاوه بر نقشی که در رنگ پوست ایفا می کند ، خواص دیگري نیز دارد. به عنوان مثال از پوست در مقابل اشعه هاي مضر خورشید محافظت به عمل می آورند و یا اینکه میزان دریافت ویتامین D را بسته به رنگ پوست کنترل می نماید . اهمیت دانستن تقسیم بندي رنگ پوست در دنیاي مد و فشن همه افراد به ویژه خانم ها و دختران جوان امروزي به این موضوع که چه رنگ لباس و یا حتی زیور آلاتی براي رنگ پوستشان مناسب هست فکر کرده و به دنبال بهترین انتخاب می باشند. این موضوع در عرصه هاي مد و فشن اهمیت بسیار بالاتري پیدا می کند . اولین گام براي نتیجه گیري دقیق در این زمینه شناخت صحیح از رنگ پوست خود می باشد. در میان گفتگوهاي روزمره رنگ پوست به رنگ روشن ، سبزه ، گندمی و تیره تقسیم می گردد. اما در میان کارشناسان و طراحان مد و لباس این تفسیم بندي تنوع ویژه تري دارد. در واقع آنها ابتدا زمینه پوست را به دو قسمت رنگ سرد و رنگ گرم متمایز کرده و سپس به هر کدام تعدادي زیر مجموعه را اختصاص می دهند . به عنوان مثال رنگ هاي آبی ، صورتی و قرمز را به رنگ پوست سرد و رنگ هاي هلویی ، زرد و طلایی را به عنوان زیر مجموعه هاي رنگ پوست گرم مرتبط کرده و رنگ پوست طبیعی را نیز ترکیبی از رنگ هاي سرد و گرم در نظر می گیرند . فهمیدن اینکه رنگ پوست به کدام یک از این دسته ها نزدیک یا مرتبط است ، می تواند کمک بسیار زیادي در انتخاب رنگ لباس کند و در نتیجه زیبایی و جلوه بهتري به ظاهر افراد خواهد بخشید . رنگ هاي مناسب لباس براي رنگ پوست هاي متفاوتنظرات متفاوتی براي اینکه بدانیم چه رنگی لباسی مناسب براي رنگ پوستمان است وجود دارد . همان گونه که اشاره گردید رنگ پوست به دو دسته کلی رنگ سرد و رنگ گرم تقسیم می شود . که در ادامه رنگ هاي مناسب لباس براي هر کدام را شرح می دهیم . رنگ هاي مناسب براي پوست هاي گرم : رنگ هاي طبیعی مانند قرمز ، کهربایی ، طلایی ، نارنجی ، زرد و هلویی از بهترین رنگ هایی هستند که مناسب این تن رنگ می باشند . همچنین می توان از رنگ هایی دیگري مانند زیتونی ، ارغوانی و بنفش نیز استفاده کرد . استفاده از رنگ هاي بسیار ملایم مانند آبی یخی مناسب این نوع پوست نیست زیرا به آن حالتی سرد و بی روح می دهد . رنگ هاي مناسب براي پوست سرد : رنگ هایی چون آبی روشن ، زمردي و بنفش تیره ، آبی یخی و صورتی براي این پوست بسیار مناسب است . همچنین رنگ هاي دیگري مانند یاقوتی ، قرمز روشن یا زرد کم رنگ هم به رنگ پوست سرد جلوه فوق العاده اي می
بخشد . رنگ هایی مانند نارنجی ، گوجه اي و زرد پر رنگ براي پوست سرد اصلاً مناسب نیست . رنگ هاي لباس مناسب به تفکیک رنگ پوست می باشد .

رنگ لباس مطابق با رنگ پوستتان


در ادامه به تفکیک رنگ هاي مناسب براي هر نوع پوستی به صورت جزئی تر خواهیم پرداخت :

 


چه رنگ لباس هایی مناسب براي پوست تیره است؟


استفاده از رنگ هاي تیره مانند قهوه اي ، سورمه اي و مشکی به دلیل اینکه به رنگ پوست نزدیک هستند مناسب رنگ پوست تیره نیستند و اگر پوست تیرهاي دارید ، باید لباسی را انتخاب کنید که با رنگ هاي تیره مغایرت داشته باشد . این مغایرت چهره را از حالت یکنواختی بیرون می آورد و باعث جذابیت بیشتر اشخاص می گردد . از جمله این رنگها می توان به سفید ، صورتی ، آبی روشن ، خاکستري روشن و خاکی اشاره کرد . بنابراین بهترین رنگ ها براي کسانی که علاوه بر پوست تیره ، رنگ موها و چشمانشان هم تیره است .

Rate this item
(2 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

ساماندهی

logo-samandehi

ارتباط با ما

برای ارتباط با گروه تخصصی لست مد میتوانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

شماره پشتیبانی : 02195118331

شماره پشتیبانی : 09385353552

 

 

جدیدترین تصاویر

شامپو برای رفع سفیدی مو

چه کنیم تا اضطراب کرونا نداشته باشیم ؟

نکاتی برای نگهداری از کفش

طرز تهیه رولت مرغ

طرز استفاده از تامپون

چرا باید از فیس واش برای شستشوی صورت استفاده کنیم ؟

استایل عجیب بازیگران

کاربرد کانسیلر و طرز استفاده از آن

استایل بهنوش طباطبایی