Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

شال و روسری سال 98 چی مده Featured

By زهرا اصلانی بهمن 24, 1397 140 0
انواعی از شال و روسری سال 98 را با ما ورق بزنید. انواعی از شال و روسری سال 98 را با ما ورق بزنید.

شال و روسری سال 98 چی مده؟، شال و روسری در میان بانوان ایرانی، جایگاه ویژه ای دارد. هرگز برهنگی در میان ایرانیان، مرسوم نبوده و مورد نکوهش قرار گرفته، حتی ملکه ها در دوران باستان، در ایران یک چادر کوتاه که مانند روسری های قواه دار امروزیست، سر می کرده اند. که دارای نقش و نگار فراوان هم بوده اند. جنس این شالها عموما ابریشم خالص بوده و دارای نقش و طرح های بسیار زیبا و اسلیمی بوده اند.

چه شال و روسری سرمان کنیم؟

نوع شال و روسری و حتی رنگی که انتخاب می کنیم بیانگر سلیقه و گاها، معرف شخصیت ماست. پس در انتخاب آن، به ویژه در ایام عید دقت بیشتری داشته باشید.


جنس و رنگ شال و روسری

هر مجلس و مراسمی گویا شال و روسری مختص خود را می طلبد. مثلا رنگ های شاد مناسب اعیاد و جشن هاست. همواره سعی کنید شال و روسری خودتان را نیز با مجلسی که در آن دعوت شده اید. هماهنگ کنید. در ضمن در انتخاب رنگ شال و روسری نیز باید متناسب با رنگ پوستتان باشد. ممکن است گاهی رنگ های تیره بیشتر به شما بیاید پس سعی کنید شال و روسریی انتخاب کنید که رنگ زمینه تیره و اما نقش هایی بر روی خود نیز داشته باشد. رنگ های روشن عموما از جذابیت خاصی برخوردارند مانند لیمویی،سبز آبی،صورتی کمرنگ و ....


شال و روسری نیز دارای انواع مختلفی از جنس و کیفیت هستند. ساتن، ابریشمی، نخی و حریر و ....
شالی که انتخاب می کنید نباید بر روی سرتان سر بخورد، زیرا مدام شما را، درگیر این می کند که دستتان بر روی سرتان باشد. بعضی روسری ها و شال ها هستند که علاوه بر نرمی و لطافت اصلا روی سرتان، سر نمی خورند. پس در هنگام خرید به جنس آن دقت نمایید. در ضمن روسری هرچه سبکتر باشد، مناسبتر است چون مدت زمان زیادی قرار است بر رو ی سر شما قرار بگیرد.


شال ها


همیشه در بین همه گرو ههای سنی محبوبیت خود را داشته، و در تیپ های اسپرت بیشتر دیده میشوند. شال ها، برای انواع فرم صورت مناسب هستند، اما برای صورتهای مستطیلی مناسب ترند، چرا که صورت آنها را، گردتر نشان خواهد داد. افراد قد کوتاه نباید از شالهای بسیار بلند و به اصطلاح هنرمندی، استفاده کنند اما برای افراد قد بلند، هیچ محدودیتی وجود ندارد.


تفاوت شال با روسری


روسری، پارچه ای مربعی شکل و در ابعاد گوناگون است. مانند (100.100)، (110.110)، (120.120)، (140.140)، (90.90)، که هر ساله یکی از این ابعاد، بیشتر مورد توجه بانوان ایرانی قرار می گیرد و به عنوان مد، تلقی میشود. روسری در سالیان پیش، بیشتر برای خانم های مسن استفاده میشد، اما امروزه در تمام دوره های سنی دیده میشود.


شال، پارچه ایست مستطیلی شکل و در ابعاد گوناگون مانند ( 180.70)، (180.70)، (200.90)، (280.100 ) نیز تولید می شود. که آخرین سایزی که مطرح شد به عنوان شال هنرمندی، معروف است. که گاهی به سه متر نیز می رسد.
در سال 1398 ، رنگ مرجانی به عنوان رنگ سال انتخاب شده است، اما اگر مانتوی خود را این رنگ انتخاب کرده اید، از پوشیدن شال و روسری به این رنگ، خودداری نمایید. چرا که اندکی بی توجهی به رنگ لباستان، کل تیپ شما را، نابود می کند.


رنگ مرجانی یک رنگ خاصی است که به سادگی با هر رنگی ست نمی شود، اما رنگ های زیر لیستی از رنگ هایی است که با رنگ مرجانی، ست خواهد شد.


طوسی روشن
خاکستری روشن
مشکی
سفید
سبز آبی
قهوه ای
طلایی
سرمه ای
صورتی
سبز نعنایی
آبی تیره


به طور کلی طیف رنگ های مشکی، برنز، زمردی و نقره ای برای ست کردن با این رنگ لباس مناسبتر و بهتر از سایر رنگ هاست.

حال چند نمونه از شال و روسری های عیدانه را با هم ورق میزنیم.

نتیجه گیری

در این مقاله، هدف پوشش بانوان ایرانی مد نظر است که برای بهتر شدن و هارمونی بهتر تیپ  آنها خصوصا در سال جدید، می باشد. رنگ ها و چگونگی ست کردن آنها را، بشناسید و آن ها را در انتخاب روسری و شالهایتان بکار برید، چرا که یک شال مکن است شما را بسیار زیباتر و متفاوت تر از دیگران جلوه دهد.

در مقاله بعدی با عنوان تیپ اسپرت بهاره دخترانه با ما همراه باشید.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.