Login to your account

Username *
Password *

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

لباس مناسب مراسم خواستگاری

Written by نرگس یزدان پناه شهریور 30, 1397 619 1 comment
لباس مناسب مراسم خواستگاری لباس مناسب مراسم خواستگاری

لباس مناسب مراسم خاستگاری ، از آنجایی که مراسم خاستگاری یکی از سنت های دیرینه در بیشتر کشور ها از جمله کشور ایران است . در این مراسم به دلیل اینکه اولین جرقه آشنایی خانواده ها در آن شکل می گیرد  از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است . انتخاب لباس در این مراسم بسته به سیلقه افراد و متناسب با آداب ، رسوم و فرهنگ خانواده ها برای هر شخص متفاوت است .

برخی به دنبال لباس های با حجاب و پوشیده رفته و برخی به لباس های مجلسی تر علاقه نشان می دهند . نکته مهم در این امر انتخاب لباسی متناسب با نوع اندام و رنگ پوست فرد است . چرا که مراسم خاستگاری اولین مواجه رسمی هر دو خانواده عروس و داماد با یکدیکر است بنابراین نوع پوشش افراد به ویژه عروس خانم تأثیرات مثبت و منفی به سزایی در نوع دید افراد دیگر نسبت به وی خواهد داشت .


   

بلوز یا کت به همراه دامن همیشه یکی از بهترین انتخاب ها برای چنین مراسماتی می باشد . البته لباس های مجلسی دارای مدل های متنوع و زیادی هستند که انتخاب هر یک از آن ها بایستی با توجه به فرم اندام خاصی طراحی شده اند . به عنوان مثال لباس های خیلی گشاد اصلاً مناسب اندام های خیلی لاغر یا خیلی چاق نیستند و اینگونه افراد می بایست لباسی که دقیقاً متناسب سایزشان است را انتخاب نمایند . توجه به بالا تنه لباس نیز نکته مهمی است . اگر فرد دارای بالا تنه بلندی نسبت به پایین تنه برخوردار است بهتر است لباسی که بالاتنه کوتاه تر دارد را انتخاب نماید و بالعکس اگر بالا تنه کوتاهی دارد لباسی با بالا تنه بلند انتخاب گردد .


 
پوشیدن لباسی با رنگ شاد و روشن و هماهنگی آن با زیور آلات از دیگر نکات مهم برای جذابیت و زیبایی در مراسم خاستگاری می باشد .

 

    Rate this item
(5 votes)

1 comment

  • maryam
    Comment Link maryam %ق ظ, %06 %507 %1397 %11:%آبان

    کاش یکم مدل های بیشتری میزاشتید

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.