Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

استایل چیست

استایل چیست ، زمانی شما می توانید بگویید که از استایل خوبی برخوردار بوده اید که از یک فرد نزدیک بخواهیم درباره هرچیزی که درباره ما فکر می کند صحبت کند، آن وقت می توانیم ببینیم در ساخت استایل درست خود موفق بوده ایم یا خیر استایل را می توان این طور تعریفی کرد به مجموعه ای از نوع لباس پوشیدن ، حرف زدن ، حرکت های بدن یا هر چیز دیگری که شما مربوط می شود استایل می گویند . این خود گاهی شامل  احساسات ، افکار ، علایق و ارزش ها نیزمی شود .

هر چیزی که نمود بیرونی دارد بازتاب دهنده درون ماست. اما استایل چیزی نیست که فقط با لباس پوشیدن بهبود یابد . ما آگاه نیستیم که در همه ی ارتباطات درحال ارائه حالات درونی خود هستیم.یعنی توانسته ایم خود واقعی مان را نشان دهیم. در این مقاله ما می خواهیم به شما انواع استایل را از نظر کارشناسان به شما توضیح دهیم با ما همراه باشید.


انواع استایل


1.هنری


اصولا افرادی که استایل هنری دارند تمایل به پوشیدن لباس های معمولی و عامیانه ندارند و پوششی را انتخاب می کنند که منحصر به فرد وخاص باشد . استایل هنری در واقع مربوط به یک متفکر خلاق در زمینه لباس می باشد. لباسی که یک دختر و یا یک پسر هنری می پوشد در واقع نوع نگرش آن شخص را نشان می دهد . همچنین افرادی که استایل هنری دارند بیشتر چیزهای هنر دستی را ترجیح می دهند و و به طور کلی می توان در مورد این افراد این گونه گفت که بیشتر تمایل دارند خودشان لباس های تنشان را برای طراحی کنند.


2.شیک


مخاطبینی  که طرفدار استایل شیک هستند بیشترمی توان گفت از طرح های کلاسیک و شیک پیروی می کنند. استایل شیک یکی از متداول ترین و پرمخاطبین استایل ها در زمینه مد می باشد. "شیک" اغلب با "مد روز" یا "فشن و به روز" مترادف است. استایل شیک به این معنی است، لباسی داشته باشید که رنگ بسیار زیبا و فربه ای داشته باشد اما زننده نباشد به عنوان مثال لباس های که همیشه خوب طراحی می شوند و اکسسواری خوبی دارند همیشه بهترین گزینه برای انتخاب هستند.


3.کلاسیک


افرادی که از این نوع استایل  الهام می گیرند دارای سادگی و ظرافت خاصی هستید.استایل کلاسیک برای افرادی که خواهان راحتی در پوشش می باشند بهترین گزینه می باشد. اما در حقیقت این استایل بیشتر بر روی کیفیت و سبک های متداول و محبوب مانند شومیز سفید، شلوار پا گشاد و چکمه های چرمی تمرکز می کند. فرم استفاده از لباس های کلاسیک بسیار زیبا می باشد و این گونه لباس ها اصولا از پارچه های مرغوب و خیاطی خیلی عالی درست شده است.


4.رمانتیک


کاربرد این استایل بیشتر در نمایش نامه ها و یا فیلم های فانتزی می باشد .یک شخص رمانتیک آرمان گرا و اغلب غیر واقعی است. جنس لبس های این استایل از پارچه های نرم ولطیف می باشد  و با طرح های خاص مثل قلب و گل و ...  طراحی می شود.


5.سنتی


استایل سنتی نشان می دهد که دختری بی خطر و معقول در نزدیکی ماست. این افراد اهل عمل و مرتب هستند و همیشه لباس مناسب می پوشند. استایل آنها کلاسیک است چون که بیشتر لباس هایی که با آداب و رسوم سازگار است مورد علاقه ی آنهاست.


6.محصلی


استایل محصلی بیشتر میان دانشجویان متداول است. این استایل دخترانه است اما بیش از حد شلوغ نیست. بیشتر مواقع این استایل ممکن است لوکس باشد اما به معنای این نیست که برای آن هزینه ی زیادی خرج شده است. این استایل اغلب دارای لباس تنگ مات،دامن خط A، بلوز دخترانه و هدبند است.


7.دختر با استایل پسرانه


کسانکی که از این استایل پیروی می کنند در فروشگاه ها بیشتر به لباس های پسرانه نگاه می کنند.این استایل برای دختری است که می خواهد برخی چیزهای ساده بپوشد و علاقه ای به پوشیدن لباس های صورتی رنگ ندارد. این لباس ها کمی گشاد هستند ولی استایل بدی هم نیستند. فروشگاه های معروف اغلب لباس هایی ارائه می دهند که هم می تواند توسط پسرها و هم دخترها پوشیده شود.


اهمیت استایل شناسی


•    استایل شناسی مد سبب می شود تا جریان های مد و لباس در دهه های مختلف را بشناسیم.
•    استایل شناسی مد سبب می شود تا عوامل ظهور و افول در ترندهای فشن را شناسایی کنیم.
•    استایل شناسی مد سبب می شود تا عناصر توسعه دهنده موفقیت فشن را بدانیم.
•    استایل شناسی مد سبب می شود تا با بخشی از تاریخ مد و لباس جهان آشنا شویم.
•    استایل شناسی مد سبب می شود تا تاثیر مقولات روانشناسی عمومی را در دنیای فشن ببینیم.
•    استایل شناسی مد سبب می شود تا با نگاه جامعه شناسی به مقولات مد سنتی و مدرن بنگریم.
•    استایل شناسی مد سبب می شود تا اهمیت فعالیت میان رشته ای فشن را در عصر مدرن درک کنیم.

Rate this item
(0 votes)
آخرین مد

پوشش خوب صرفا لباس گران پوشیدن نیست بلکه درست پوشیدن است . قطعا نمی توانیم این مسئله را انکار کنیم که ظاهر افراد و نوع پوششان برایمان مهم نیست ، بی جهت نیست که قدیمی ها می گویند عقل انسان به چشمانش است . ما در این جا برآنیم تا با معرفی محصولات متعدد در زمینه های مختلف چه در ایران و چه در دنیای خاکی بتوانیم کمک شایانی به شما مخاطبین عزیز کرده باشیم . این اتفاق خیلی هم بد نیست چون کمک می کند ما به پوشش خود بیشتر اهمیت بدهیم . سایت تخصصی لست مد با محوریت دیزاین ، پوشش و مد  قصد دارد تا شما را با آخرین مد و فشن روز دنیا آشنا نماید. تیم تخصصی لست مد تمام سعی خود را، برای اینکه کابران سایت انتخاب مناسب و شیک داشته باشند قرار داده است در واقع مشتری مداری هدف ماست. لست مد با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید .  شما می توانید با دنبال کردن ما از اخبار و حواشی مد با خبر باشید و با تمام برندها ی دنیا بالاخص برندهای موجود در کشور عزیزمان ایران آشنا شوید .

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.