Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

اصطلاحات مد | اصطلاحات تخصصی مد

واژه مد در ترجمه فارسی به معنای نوین به کار برده می شود و به نوعی می توان گفت در تمامی جوامع به طور کامل در جریان است و همچنین کلمه ی مد پایه ی فرانسوی دارد . ما در این مقاله قصد داریم شما را با اصطلاحات تخصصی مد آشنا کنیم:


اصطلاحات تخصصی مد:


آیا تا به حال از خودتان پرسیدید که چرا به دنبال مد و آخرین مدل های لباس هستیم؟و چرا هیچ وقت سعی نکردیم تا با اصطلاحات تخصصی مد آشنا شویم؟

کت واک:

کت واک یا دفیله به سکویی گفته می شود که مدل ها و سوپر مدل ها برای نمایش جلوه های خود بر روی این سکو به نمایش مردم در می آیند.که معمولا این سکو ها به شکل تی مانند هستند.به طور کلی به راه رفتن مدل ها برای نمایش آخرین مدل ها بر این سکو را ،کت واک می گویند،همچنین کت واک قوانین به خصوصی دارد،مانند:وقتی یک مدل قرارداد کاری می بندد تا پایان قرارداد خود، فقط می تواند برای یک شرکت کار کند به همین سبب این امر باعث شده که قیمت قراردهای کاری مدل های معروف بسیار بالا برود.

کانسپت:

تمامی اقدامات یک برند به کانسپت بستگی دارد . کانسپت به معنای شناسه ی یک برند است. همچنین تمامی کارهایی که برای یک برند صورت می پذیرد باید معنی خوبی داشته باشند.برای این که یک کانسپت خوب داشته باشید باید تحقیق و ایده های خوب و بررسی دیگر برند هارا در نظر بگیرید.در واقع کانسپت همان ایده می باشد.

وینتیج:

وینتیج به معنای تحویل طراحی جدید است.در واقع وینتیج در زمانیکه این مدل ها دیگر کاربرد ندارند استفاده می شود به معنای ساده تر می توان گفت وقتی طرحی قدیمی است و دیگر کسی به آن نگاه نمی کند ولی بعد از مدتی دوباره به رو می آید و مد می شود.

ترند:

ترند در واقع همان معنی آخرین مد می باشد.بسیاری از ما برایمان پیش آمده که با فرارسیدن سال جدید به این فکر می افتیم که امسال چه رنگی و یا چه مدل لباسی مد است. ترند به چیزی که قرار است مد شود ویا مد است گفته می شود.

کژوال:

کژوال در واقع به معنای لباس های راحتی می باشد.برخی از افراد تمایل  دارند لباس های راحتی به تن داشته باشند. بدون در نظر گرفتن این که سایر افراد چه فکری درباره تیپشان می کنند.کژوال به لباسی گفته می شود که بتوان به صورت روزمره از آن استفاده کرد.همچنین کژوال ها رسمی و غیر رسمی نیز دارند. بنابراین هر شخصی می تواند نسبت به سلیقه ی خود یک ست کژوال داشته باشد.

تاپستری:

تاپستری به معنای ساده یعنی پارچه ای که بافت ساده ای دارد که پود آن روی تار را بپوشاند تا نقش های متفاوتی ایجاد شود.همچنین این هنر از نظر لفظی رواج ندارد.اما از نظر دیداری و استفاده های روزمره بسیار شناخته شده است.در واقع هنر تاپستری هنر بافت مد روز و یا همان بافت زیر و رو که مادر همه ی بافت ها محسوب می شود.

مولاژ:

مولاژ در واقع کلمه ای فرانسوی است.مولاژ در ترجمه فارسی به معنی قالب و ساختار و حجم سازی است.در واقع مولاژ را می توان همانند یک مانکن مصنوعی دانست.جنس مولاژ اکثرا از لاتکس،موم،لاستیک می باشد.از مولاژ می توان در حوضه پزشکی ولباس استفاده کرد.همچنین در بسیاری از مواقع برای آموزش طراحی و الگو نیز مورد استفاده قرارمی گیرند.همچنین از مولاژها برای ارائه نمونه کار خود به افراد استفاده می شود.


چرا باید با اصطلاحات دنیای مد آشنا شویم؟

1-اطلاعات ما رار زمینه اخبار ، گزارشات و ..  را نسبت به موضوع های مطرح شده بالا می برد.
2-دید مارا نسبت به مطلب ها ی دنیای مد بازتر و کامل تر می کند.
3-درک مارا در رابطه با موضوعات دنیای مد افزایش می دهد.
4-باعث بالا رفتن اطلاعات ما در زمینه مد و لباس می شود و امکان ایجاد کسب و کار مختلف برای ما دارد .
5-آشنایی با اصطلاحات تخصصی مد،  خلاقیت ذهنی و هنری ما را بیشتر می کند و با زبان های مختلف و زیبای مد آشنا می شویم.


جمع بندی:


بسیاری از اصطلاحات بالا را در طول روزمره می شنویم و آشنایی داریم.اما در این مقاله به طور کلی و واضح توضیح داده شده است .امیدواریم توانسته باشیم با ارائه این مقاله تمامی اطلاعات مورد نیاز شمارا فراهم  کرده باشیم و همچنین شما می توانید اخبار مد روز دنیا را را از سایت ما دنبال نمایید.

Rate this item
(1 Vote)
آخرین مد

پوشش خوب صرفا لباس گران پوشیدن نیست بلکه درست پوشیدن است . قطعا نمی توانیم این مسئله را انکار کنیم که ظاهر افراد و نوع پوششان برایمان مهم نیست ، بی جهت نیست که قدیمی ها می گویند عقل انسان به چشمانش است . ما در این جا برآنیم تا با معرفی محصولات متعدد در زمینه های مختلف چه در ایران و چه در دنیای خاکی بتوانیم کمک شایانی به شما مخاطبین عزیز کرده باشیم . این اتفاق خیلی هم بد نیست چون کمک می کند ما به پوشش خود بیشتر اهمیت بدهیم . سایت تخصصی لست مد با محوریت دیزاین ، پوشش و مد  قصد دارد تا شما را با آخرین مد و فشن روز دنیا آشنا نماید. تیم تخصصی لست مد تمام سعی خود را، برای اینکه کابران سایت انتخاب مناسب و شیک داشته باشند قرار داده است در واقع مشتری مداری هدف ماست. لست مد با کمک کادر خود تصمیم دارد هر آنچه در دنیای مد اتفاق می افتد را پوشش بدهد ، ما به شما می گوییم برای خوش پوش بودن چه استانداردهایی را باید رعایت کنید و با رعایت کدام اصول همیشه و در همه شرایط خوشتیپ باشید .  شما می توانید با دنبال کردن ما از اخبار و حواشی مد با خبر باشید و با تمام برندها ی دنیا بالاخص برندهای موجود در کشور عزیزمان ایران آشنا شوید .

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.