Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

آیا خانم های قدرتمند تنها می مانند ؟

By نرگس گودرزی مهر 02, 1397 377 0
آیا خانم های قدرتمند تنها می مانند آیا خانم های قدرتمند تنها می مانند

حتی مفهومی مانند استقلال نیز می تواند به صورت منفی مطرح شود و به یک دام فکری بیانجامد . در بسیاری از موارد ، این مفهوم معادل تنهایی در نظر گرفته می شود و یک ارتباط فریبنده از این دست به وجود می آید که " فرد مستقل تنها نیز هست " . دلهره از تنهایی به دام تبدیل می شود . بعضی از خانم ها هیچ راه دیگری پیش پای خود نمی بینند .

از نظر آن ها ، تنها زندگی کردن بدترین چیزی است که ممکن است به ذهنشان خطور کند و برای گریز از تنهایی ، شخصیت خود را فدا می کنند و مدام لبخند می زنند . با این حال در درون خویش تنها هستند . دام های فکری فراوانی وجود دارد ، اما معادل دانستن استقلال با تنهایی از بقیه شایع تر است . این پندار که استقلال منجر به تنهایی می شود نادرست است !


برعکس ، استقلال می تواند رابطه ای خلاق ، آزادانه و به دور از درگیری فراهم آورد . فقط آن کس که به دیگری وابسته نیست می تواند آزادانه تصمیم بگیرد که با چه کسی و به چه صورتی در کارها سهیم باشد . فقط انسان های متکی به نفس و مستقل می توانند عادلانه با یک دیگر زندگی کنند . این بدان معنا نیست که به یک دیگر کمک نکنند یا از وجود هم لذت نبرند . اما معیار رابطه تصمیم گیری آزاد و شخصی است و همین است که بسیاری از خانم ها از آن محروم اند .
خانم ها از ترس این که مبادا عشق و محبت از ایشان دریغ شود ، به خواسته ها و نیاز های طرف مقابل تسلیم می شوند . و بیش از آن که خود بدانند ، نگرانند که نکند دیگری را برنجانند . حداکثر جیزی که به ذهنشان می رسد آن است که از طریق کارهایی که از سر عشق و احترام انجام می دهند ، مورد توجه قرار گیرند و در این حال ، نمی فهمند که چرا احساس ناخرسندی می کنند و خلقشان تنگ می شود .
چنانچه احساس ناخرسندی از خویشتن یا بدخلقی بی دلیل به خانم ها دست دهد باید قدری تامل کنند و دام های فکری شان را جستجو کنند . در ای موارد می توانید از خود بپرسید : اگر همین الآن تصمیم بگیرم تنها و مستقل باشم ، چه باید بکنم ؟ دوست دارم چه کاری انجام دهم ؟ آیا میل دارم آن کار را تنها انجام دهم یا با کسی دیگر ؟

سخن پایانی:

همانطور که مشاهده فرمودید ، استقلال به معنای تنهایی نیست ، اما تنها نبودن ممکن است استقلال زن را خدشه دار کند و این بستگی به رفتار همسر و رفتار زن با خودش دارد . باید به حرف ها را گوش کرد و در صورت درست بودن و مغایرت نداشتن با خواسته های خود ، به آن عمل کرد . متاسفانه خانم ها از ترس مورد غضب قرار گرفتن و سلب شدن محبت از آن ها ، از همه ی حق های خود ، از کوچکترینشان گرفته تا بزرگترین ، می گذرند . امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد .

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on یکشنبه, 08 مهر 1397 09:37

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.