Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

اثرات شگفت انگیز قرار دادن پاها در آب گرم Featured

اثرات شگفت انگیز قرار دادن پاها در آب گرم اثرات شگفت انگیز قرار دادن پاها در آب گرم

اثرات شگفت انگیز قرار دادن پاها در آب گرم ، یکی از راه های به دست آوردن آرامش به بدن بعد از یک روز کاری خسته کننده، قرار دادن پاها در آب گرم است. زمانی که این کار را انجام می دهید، سبب تسکین دردها و همینطور آبرسانی به عضلات می شود.

لست مد در این مقاله به شرح فواید قرار دادن پاها در آب گرم می پردازد. پیشنهاد می کنیم که خواندن این مقاله را از دست ندهید و اگر تجربیاتی در این مورد دارید، آنها را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.


مزایای قرار دادن پاها در آب گرم : 


1- قرار دادن پاها در آب گرم سبب تقویت کلیه ها می شود. طبق تحقیقات انجام شده، قرار پاها در آب گرم در ساعت 9 شب می تواند به کلیه ها انرژی بخشیده و همینطور باعث داشتن حس خوب در زمان خواب می شود.
2- از دیگر مزایای قرار دادن پاها در آب گرم، علائم سرماخوردگی، آنفولانزا و سرماخوردگی را کاهش می دهد.
3- زمانی که صبح از خواب بیدار می شوید، بهتر است که پاهای خود را در آب گرم قرار دهید. انجام این کار باعث می شود که انرژی بیشتری بعد از خواب داشته باشید و همینطور خستگی و خواب آلودگی را نیز از بین می برد. به این ترتیب سیستم عصبی تقویت شده و سبب می شود که بتوانید روز خوبی را آغاز کنید.
4- قرار دادن پاها در آب گرم باعث می شود که رگ های خونی بیشتر شده و در نتیجه گردش خون بهتر انجام شود. با بهتر شدن گردش خون، خستگی بدن کم شده و بدن دارای آرامش می شود.
5- از دیگر مزایای قرار دادن پاها در آب گرم این است که روح و خون را گرم می کند. زمانی که پاها در آب گرم قرار می گیرد، دمای بدن افزایش پیدا می کند. به این ترتیب فشارهای روانی، عصبانیت، تنش، خصومت، اضطراب و استرس کاهش پیدا می کند.
6- زمانی که پاها را در آب گرم قرار می دهید، سیستم ایمنی بدن تقویت شده و از بروز بیماری ها جلوگیری می کند.
7- از دیگر اثرات این روش زیبا و نرم شدن پاهاست. حمام پاها مشکلات پوست مانند خشکی و تک شاخ شدن پوست را کاهش می دهد.


نکات قرار دادن پاها در آب گرم : 


زمانی که می خواهید پاهای خود را در آب گرم قرار دهید، باید نکاتی را رعایت کنید.
مطمئن شوید که دمای آب مناسب است که این دما معمولا باید بالای 100 درجه فارنهایت باشد. بهتر است که پاها را به مدت 20-30 دقیقه در آب گرم قرار دهید. برای اینکه از سرد شدن سریع آب جلوگیری کنید، می توانید از یک سطل چوبی استفاده کنید، زیرا سطل فلزی دما را با سرعت بیشتری پایین می آورد. همچنین عمق سطل باید به حدی باشد که پاها تا قسمت مچ در آب قرار بگیرد.


ممنوعیت استفاده از آب گرم برای پاها : 


با اینکه حمام کردن آب گرم برای پاها اثرات شگفت انگیزی دارد، اما برخی از افراد نباید این کار را انجام دهند.
آن دسته از افرادی که مبتلا به دیابت هستند، باید از انجام این کار اجتناب کنندف زیرا ممکن است که کف پای آنها بسوزد.
افرادی که مشکلات قلبی و همینطور کم فشاری خون و یا آنژین دارند، نباید حمام آب گرم برای پاها را انجام دهند، چون ممکن است که احساس ضعف کنند.
اگر غذا زیاد میل کرده اید و یا اینکه گرسنه هستید، نباید حمام آب گرم برای پاها را انجام دهید.
برای اینکه اثرات حمام آب گرم برای پاها بیشتر شود، می توانید از روغن های گیاهی در این آب استفاده کنید. برای مثال می توانید از روغن سدر، روغن جونیپر بری، روغن رزماری و روغن درخت سرو در این آب استفاده کنید.
آن دسته از افرادی که آرتروز دارند، می توانند دارچین و فلفل سیاه را به آب گرم اضافه کرده و به این ترتیب درد مفاصل خود را کمتر کنند.
زمانی که پاها را از آب گرم خارج کردید، بهترین زمان است که به بررسی ناهنجاری ها و آسیب دیدگی بین انگشتان پا و همینطور کف پا بپردازید و در صورتیکه با مشکلی مواجه شدید، سریعا به پزشک مراجعه کنید.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.