Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

ازدواج برای فرار از محیط خانواده Featured

ازدواج برای فرار از محیط خانواده ازدواج برای فرار از محیط خانواده

ازدواج برای فرار از محیط خانواده ، برخی از دختران به دلایل مختلفی مانند نداشتن آرامش، تمایل دارند تا ازدواج کنند در حالیکه از نظر روحی برای تشکیل زندگی آماده نیستند. از این رو ممکن است که تن به هر ازدواجی بدهند.

در بعضی مواقع، برخی از فرزندان، موفق نبودن در زندگی را به خانواده ارتباط می دهند و آنها را مانعی برای رسیدن به آرزوهایشان می دانند. به همین دلیل هر فردی را به همسری قبول می کنند .


دلایل ازدواج برای فرار از خانواده چیست؟


برخی از خانواده ها به دلیل عدم نا آگاهی و نداشتن دانش در مورد چگونگی ارتباط درست با نوجوانان، آنها را محدود کرده و حد معمول آزادی را از آنها می گیرند. عواملی مانند آزادی، دخالت بیش از حد در اموری مانند انتخاب رشته تحصیلی، نوع پوشش و رفت و آمدها و یا داشتن مشکلاتی مانند فقر باعث می شود که نوجوان برای فرار از این محیط ازدواج کنند، بدون اینکه به عواقب این نوع ازدواج فکر کنند.


سخت گیری خانواده انگیزه ای برای ازدواج: 

دخترانی هستند که به دلیل سخت گیری از سمت خانواده و نداشتن حق انتخاب و آزادی، با داشتن یک خواستگار که این حقوق را به آنها می دهند، ازدواج کنند بدون اینکه شخصیت فرد، نداشتن تفاهم، شغل و بسیاری از عوامل دیگر را که در هنگام ازدواج مهم هستند را در نظر نگیرند. ممکن است برخی از این نوع ازدواج ها به دلیل نداشتن تناسب شخصیتی و دیگر دلایل، خیلی زود به شکست بیانجامد. در واقع دلیل اصلی این نوع از ازدواج ها، خانواده ها هستند زیرا آنها نمی دانند که با سخت گیری ها و به وجود آوردن بحث، چه اثرات بدی بر روح آنها می گذارند. 

دلایل پنهانی که منجر به ازدواج و فرار از خانواده می شود : 


برخی از مواقع عواملی مانند اعتیاد به مواد مخدر پدر یا مادر، تنش و استرس در محیط خانواده، خشونت، بی بند و باری والدین، سوء استفاده های جسمی و جنسی، بی توجهی در خانواده نسبت به فرزندان می تواند از دلایلی باشد که منجر به ازدواج و فرار از محیط خانواده باشد.


چرا ازدواج بدون آشنایی راه مناسبی برای فرار از خانواده نیست؟


گاهی در محیط خانواده شرایطی به وجود می آید و سخت گیری هایی از جانب والدین بر فرزند ایجاد می شود که وی تن به هر ازدواجی می دهد، بدون اینکه هیچ گونه آشنایی با فرد مورد نظر برای ازدواج داشته باشد. این نوع از ازدواج ها به دلیل اینکه دختر و پسر آشنایی کافی و تفاهمی در هیچ موضوعی ندارند، باعث افزایش اختلاف شده و ممکن است که خیلی زود به جدایی منجر شود.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.