Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

تاثیر غرور در عشق Featured

تاثیر غرور در عشق ، به نظر شما غرور خصوصیتی خوب است ؟ بعضی افراد معتقد هستند مغرور بودن آسیب های زیادی می تواند به روابط ما بزند اما در مقابل این افراد هم کسانی هستند که طرفدار غرور هستند .

هنگامی که واژه غرور کنار کلمه عشق قرار می گیرد بسیار بی معنی است. فردی که عاشق است باید غرور خود را برای طرف مقابل کنار بگذارد. غرور می تواند آسیب های جدی به رابطه زناشویی وارد کند. در ادامه مطالبی گفته می شود که نشان می دهد عشق در کنار غرور امکان پذیر نیست.


5 دلیل که نشان می دهد داشتن غرور و عاشقی در کنار هم امکان پذیر نیستند:

 


1-نپذیرفتن اشتباهات:


افرادی که مغرور هستند هیچوقت نمی توانند اشتباهاتی که مرتکب شده اند را بپذیرند. اگر شخص همیشه اشتباهی کند و آن را قبول نکند انگار به همسرش بی احترامی کرده است. و همین بی احترامی و بی توجهی باعث خراب شدن رابطه می شود.


2- نپذیرفتن شکست:


غروری که فرد در عشق دارد باعث می شود هیچ وقت شکستش را قبول نکند. در مواقعی که که فرد شکست می خورد فکر می کند اگر قبول کند و بگوید که شکست خورده فرد ضعیف و ناتوانی دیده می شود. در چنین زمان هایی فرد باید بداند که اگر شخص مقابل واقعا او را دوست داشته باشد هیچ وقت با شکست هایی که در زندگی می خورد از چشم او نمی افتد. فرد این موضوع را قبول نمی کند و به خود، همسر و زندگیشان آسیب می رساند.


3- توجه نکردن به همسر:


فردی که غرور بیش از حد دارد همیشه فکر می کند کارهایی که خودش انجام می دهد درست است و کارهای دیگران غلط. او مدام فکر می کند چه کارهایی را انجام دهد که غرورش نشکند، به همین دلیل زمانی برای توجه به همسرش ندارد و مدام او را نادیده می گیرد. این شخص به اعتماد و هم فکری اعتقادی ندارد و همیشه خودخواهانه عمل می کند و همین موضوع باعث از بین رفتن زندگی زناشویی آنها می شود.


4- غرور شروعی برای دروغ:


همانطور که گفته شد قرار گرفتن عشق و غرور در کنار هم ممکن نیست. فردی که غرورش را به عشق ترجیح می دهد از گفتن حقایق در مورد خودش می ترسد و فکر می کند اگر حقیقت و نقطه ضعف هایش را بگوید کوچک می شود. به همین دلیل مدام دروغ می گوید تا بتواند حقیقت را پنهان کند. این کار باعث می شود صداقت و اعتماد بین 2 طرف از بین برود و کم کم اوضاع بدتر شود.


5- خودخواهی:


غرور در رابطه عاشقانه خیلی زود رابطه را به پایان می رساند. عشق یعنی دو نفر که با ازدواج یکی می شوند. اما فردی که مغرور است هیچ وقت نمی تواند کسی را به خودش ترجیح بدهد یا حتی کسی را اندازه خودش دوست داشته باشد. او اعتقاد دارد از همه زیباتر و داناتر است و خودش را همه چیز تمام و بی عیب می داند .
افرادی که مغرور هستند باید قبل از ازدواج روی خودشان کار کنند و با مراجعه به روانشناس این موضوع را تا حدی حل کنند. ازدواج با افرادی که غرور بیش از حد دارند نتیجه ی خوبی ندارد.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.