Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

تنها دریاچه صورتی ایران Featured

تنها دریاچه صورتی ایران تنها دریاچه صورتی ایران

تنها دریاچه صورتی ایران ، ایران یکی از کشورهایی است که پر از جاذبه های دیدنی و گردشگری است، به طوری که هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای بازدید به ایران می آیند. در ایران تالاب ها و دریاچه های زیادی وجود دارد که یکی از آنها، تالاب لیپار است و به دریاچه صورتی ایران معروف است .


تالاب لیپار یکی از زیباترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری است که در مسیر جاده چابهار به گواتر در ساحل دریای عمان قرار گرفته است. این دریاچه در فاصله 12 کیلومتری چابهار قرار دارد. رنگ این دریاچه صورتی است و دلیل آن وجود پلانگتون و باکتری هایی است که در این تالاب قرار دارند. آب این دریاچه به شدت شور است که این موضوع برای گردشگران جالب می باشد. پرندگانی مانند خوتکا، عقاب دشتی، دلیجه، تیهو، طاووسک و فلامینگو در این تالاب دیده می شوند. از پوشش گیاهی این تالاب می توان به بلوط و گزنه اشاره کرد که باعث جذابیت بیش از حد آن شده است.
تالاب لیپار در سال 1362 به پیشنهاد بومیانی که در این منطقه زندگی می کردند، احداث شد . در زمان احداث این تالاب، تعداد زیادی از پرندگان به این منطقه مهاجرت کردند.
از دیگر جذابیت های تالاب لیپار می توان به جذر و مد آن اشاره کرد. در این دریاچه چیزی در حدود 85 گونه ماهی، 31 نوع پلانگتون جانوری، 93 نوع پلانگتون گیاهی و 64 گونه از نرم تنان زندگی می کنند.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.