Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

سمعک بهار

By آخرین مد مهر 02, 1397 3065 0
درباره ی سمعک بهار درباره ی سمعک بهار

 به تازگی یکی از محققان علم ارتباطات ، چند نمونه ی آماری را تحت بررسی قرار داد  و به این نتیجه رسید که به طور میانگین هر کدام از اشخاص ، 70 درصد زمان بیداری خود را مشغول ارتباط هستند . زمانی که به ارتباط صرف می شود ، به 15 درصد خواندن ، 11 درصد نوشتن ،32 درصد سخن گفتن و 45 درصد گوش کردن می گذرد . پس می توان گفت ما حدود 72 درصد ارتباطات خود را مدیون شنوایی خود هستیم ؛ چرا که تا شنوایی نباشد ، نمی توان حرف زدن آموخت .سمعک چیست ؟


سمعک دستگاهی الکترونیکی و نوعی تقویت کننده است که در گوش قرار گرفته و به شنیدن بهتر صداها کمک می کند . استفاده از سمعک یکی از راه های درمان کم شنوایی است . سمعک صدا را بلند تر و با کیفیت تر و با درجه های مختلف به گوش کم شنوا می رساند . به طور کلی سمعک درک گفتاری را بالا برده و موجب می شود شخص کم شنوا شنوایی نرمال تری داشته باشد . عموم مردم فکر می کنند سمعک دستگاهی است که صدا را بلند می کند و به گوش کم شنوا می رساند ، درصورتی سمعک علاوه بر بلند کردن صدا ، باید صدا را بر حسب درجه و نوع کم شنوایی تنظیم کند .


بهترین سمعک:


بدیهی است که سمعک وسیله ای کاملا شخصی سازی شده است و نمی توان گفت بهترین سمعک این شخص کم شنوا برای دیگری نیز بهترین است . بهترین سمعک شما همان سمعکی است که ادیولوژییست یا شنوایی شناس شما برایتان تجویز می کند ، چون او سبک زندگی و درجه ی کم شنوایی شما را می داند و تخصص این کار را دارد .


انواع سمعک:


سمعک ها بر اساس نیاز مردم ساخته می شوند به همین دلیل تنوع بالایی دارند . تنوع سمعک را می تواند از سه جهت مورد بررسی قرار داد ؛
انواع سمعک از نظر تکنولوژی
انواع سمعک از نظر ظاهری
انواع سمعک از نظر برند


انواع سمعک از نظر نوع مدار و تکنولوژی

1-سمعک آنالوگ (Analog  ) : سمعک آنالوگ از ساده ترین سمعک های الکترونیکی است . فقط یک برنامه می توان روی این سمعک نصب کرد .
2- سمعک قابل برنامه ریزی : این سمعک ها همان سمعک های آنالوگ هستند با این تفاوت که چند برنامه را می پذیرند و می توان آن را با کامپوتر تنظیم کرد .
3- سمعک دیجیتال : همانند سمعک قابل برنامه ریزی است ولی مدار پردازشی هم دارد .
4- سمعک هوشمند : این سمعک از نسل سمعک های هوشمند است و برتری اش نسبت به نسل قبل این است که به صورت خودکار در محیط های مختلف شنیداری تنظیم می شود . هر وقت شما با این سمعک به محیط جدیدی میروید ، اگر آن را تنظیم کنید ، سمعک تنظیمات دریافت شده را حفظ می کند و در محیط های شنیداری مشابه به صورت خودکار آن را اعمال می کند .
5-سمعک بلوتوث دار یا وایرلس :
این سمعک نوعی سمعک هوشمند است و قابلیت های بیشتری نسبت به آن دارد . این سمعک می تواند به وسایل هوشمند دیگر مانند تلفن همراه و لپ تاپ متصل شود و استفاده از آن ها را آسان کند . به این ترتیب که کاربر صدای این وسایل را از سمعک خود خواهد شنید . سمعک های بلوتوث دار عملکرد جالبی دارند و بیشترین راحتی را برای کاربرین خود به عمل می آورند .

انواع سمعک از نظر ظاهری :

1-سمعک های داخل گوشی (ITE  ) : این سمعک ها با قالبگیری از کانال گوش کاربر ساخته می شوند . سمعک نامرئی نیز یکی از انواع سمعک داخل گوشی است . این سمعک ها معمولا برای کودکان مناسب نیستند ؛ کودکان در حال رشد اند و کانال گوش آن ها نیز رشد کرده و بزرگ می شود ، به همین پس از مدت کوتاهی باید دوباره به ادیولوژیست مراجعه کنند تا دوباره از گوششان قالب گیری و سمعک جدیدی برای آن ها ساخته شود .


سمعک نامرئی:


این سمعک یکی از پر طرفدار ترین سمعک های دنیاست چون افراد کم شنوای زیادی هستند که دوست ندارند کسی از مشکلشان خبر دار شود . زمانی که سمعک نامرئی در گوش نصب می شود ، اصلا دیده نمی شود . یک زائده ی خیلی کوچک به این سمعک متصل است و با استفاده از آن می توان سمعک را از گوش خارج کرد . سمعک نامرئی برای طیف کم شنوایی ملایم تا متوسط مناسب است . قیمت سمعک نامرئی به دلیل تکنولوژی های جدیدی که در آن به کار می برند معمولا بیشتر از دیگر انواع است .
2. سمعک پشت گوشی ( B.T.E ) : این سمعک معروف ترین سمعک دنیاست . در این سمعک نگهدارنده ، دور گوش حلقه می زند و رسیور را به داخل کانال گوش می رساند . این سمعک برای همه گروه های سنی به خصوص کودکان و سال مندان مناسب است چرا که نصب آن آسان تر است .
3. سمعک جیبی ( BW ) : این سمعک محفظه ای مانند موبایلی کوچک دارد که جایگاه خاصی ندارد و می توان آن را داخل جیب گذاشت . این محفظه با سیم به بلندگو که درون گوش قرار دارد متصل می شود . این سمعک برای کم شنوایی های عمیق بسیار مناسب است .
4. سمعک عینکی : تمام قطعات سمعک درون دسته ی عینک قرار دارند . اخیرا نوآوری هایی در زمینه ساخت و طراحی این سمعک ها به عمل آمده و سمعک های بسیار کاربردی و خوبی را وارد بازار کرده است .انواع سمعک از نظر برند


کمپانی های زیادی به تولید سمعک و دیگر محصوات شنوایی می پردازند . این کمپانی ها با هر نقطه ی ضعف و قوتی که دارند ، به طور کلی عالی محسوب می شوند و نمی توان گفت یک کمپانی از دیگری بهتر است . برند های سمعک عبارتند از ؛ برندهای سمعک عبارتند از سمعک زیمنس ، سمعک ویدکس ، سمعک اتیکن ، سمعک فوناک ، سمعک یونیترون ، سمعک استارکی ، سمعک بلتون .
روزانه 20 نوزاد کم شنوا در کشور متولد می شوند ؛ یعنی بیش از 6000 شخص کم شنوا به دنیا می آیند . همچنین با پیشرفت زندگی شهری و گسترش انواع بیماری ها ، بیماری ها و مشکلات فراوانی ممکن است برای شنوایی ایجاد شود و کم شنوایی یا ناشنوایی با خود به بار بیاورد .


کاربرد سمعک


برای درمان کم شنوایی و ناشنوایی می توان از کاشت حلزون گوش استفاده کرد ، اما در برخی موارد به دلیل هزینه ی بالای این کار یا شرایط پزشکی ، امکان کاشت حلزون گوش وجود ندارد . در این صورت شخص کم شنوا باید از سمعک استفاده کند . افراد ناشنوایی که یک گوش شنوا دارند نیز می توانند از سمعک برای گوش ناشنوایشان استفاده کنند . سمعک های دارای سیستم کراس ، صدایی که به گوش ناشنوا می رسد را به گوش شنوا می رساند و احساس شنیدن با دوگوش را به کاربر خود منتقل می کند .


قیمت سمعک

هرچند قیمت سمعک نباید معیار ما برای انتخاب سمعک باشد اما به دلایل مشکلات مالی بسیاری از کم شنوایان به دنبال سمعک ارزان می گردند و به همین دلیل نمی توانند بهترین سمعک را بخرند . با استفاده از طرح فروش قسطی سمعک بهار خریداران محترم می توانند بهترین سمعک خود را بی نگرانی خریداری نمایند .

کلینیک سمعک بهار با مشاوره رایگان ، ارزیابی شنوایی و گوش میانی ، بیماری گوش یا کم شنوایی را بررسی کرده و طبق شدت کم شنوایی و سبک زندگی کاربر ، سمعک تجویز می کند .
کلینیک سمعک بهار با حدود 15 سال پیشینه ، مفتخر است قابلیت خرید سمعک و پرداخت قسطی وجه را به هموطنان عزیز اعلام دارد . مشاوره ی رایگان برای خرید سمعک مناسب و فروش انواع سمعک آنالوگ ، سمعک ، سمعک نیمه دیجیتال ، سمعک فول دیجیتال ، سمعک هوشمند ، سمعک وایرلس ، سمعک نامرئی ، سمعک داخل گوشی و سمعک پشت گوشی با مناسب ترین قیمت ها به همه مراجعان محترم تعلق می گیرد .
سمعک هایی که به مشتری ها ارائه می شوند از کمپانی های مطرحی مانند ویدکس دانمارک ، یونیترون کانادا ، اتیکن دانمارک ، استارکی و بلتون امریکا و همچنین زیمنس آلمان می باشند .

کلینیک شنوایی بهار با مناسب ترین قیمیت و برترین کیفیت آماده ی خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد .

کلینیک شنوایی بهار
تلفن : 021-88170349
021-86030038         
نشانی : خیابان شهید بهشتی –خیابان مفتح شمالی – پلاک 430

Rate this item
(196 votes)
Last modified on سه شنبه, 01 آبان 1397 08:50

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.