Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

روان شناسی رنگ ها

By مهری هاشمی فر شهریور 08, 1397 216 0
روان ششناسی رنگ ها روان ششناسی رنگ ها

شاید از خودتان پرسیده باشید که چرا با تماشای بعضی رنگ ها احساس آرامش و با تماشای بعضی دیگر ، احساس حرارت یا گرمی و فعالیت به شما دست می دهد . امروز میخواهم شمارا با مسئله ی روانشناسی رنگ ها آشنا کنم تا دلیل احساس خود نسبت به رنگ های مختلف را بدانید ، و رنگ های متناسب با شخصیت خود را بیشتر بشناسید و از آ نها در زندگی روزمره ی خود بیشتر استفاده کنید .

روانشناسان بر این باوراند که افراد با شخصیت ها ی متفاوت به رنگ های متفاوتی علاقه مند می شوند در زیر شمارا با انواع رنگ ها و رابطه ی شگفت انگیز آ ن ها با شخصیت شمارا بیان می کنم .


آبی:


رنگ آرامش و برد باری ، این رنگ  یکی از آرام بخش ترین رنگ هاست ، توصیه میشود اگر فرد عصبی یا تند خویی هستید و خود از این موضوع رنج می برید  از این رنگ در اتاق خوابتان یا اتاق کارتان استفاده کنید . البته در کنار این موضوع باید بیان کنم ، این رنگ از دسته رنگ های  سرد به شمار می آید و استفاده ازآن  به افرادی که از از سرعت عمل پایینی برخوردارند توصیه چندانی نمی شود


قرمز:


رنگ قرمز رنگ هیجان و سرعت ، امید به پیروزی است . تحقیقات نشان داده افرادی که در یک مسابقه از لباس قرمز استفاده می کنند  انگیزه پیروزی بیشتری نسبت به تیم مقابل خود دارند . و همین موضوع سرعت عمل آنها را بالا می برد . قرمز رنگ انسان های مهربان و افرادی که می توانند به دیگران عشق هدیه دهند است . همچنین این رنگ نوعی حاظم غذا به شمار می آید . به خانم ها توصیه می شود درمنزل از لباس هایی بارنگ قرمز استفاده کنند چراکه مردان جذب رنگ قرمز می شوند . ذات خلقت انسان به شکلی است که جذب رنگ قرمز می شود . البته استفاده زیاد آن را به افراد خشن و تند خو توصیه نمی کنیم . افرادی که به رنگ قرمز گرایش دارند افرادی سرشار عشق ولی در مواقعی جدی برخورد می کنند .
 


سبز:افرادی  که به رنگ سبز علاقه مند اند افرادی ، زنده در حال رشد و پویا می باشند ، این افراد به دلیل کنجکاوی زیادشان پیوسته در حال به روز شدن و پی گیری اتفاقات جدید می باشند . این افراد علاقه زیادی به رفتن به طبیعت سبز دارند و از خشکی و کویر لذت نمیبرند . آنها بیشتر علاقه دارند گل زنده و در حال رشد در گلدان هدیه بگیرند تا یه شاخه گل چیده شده . این افراد سعی دارند از رنگ سبز در لوازم منزلشان استفاده کنند . استفاده از رنگ سبز، به هر گروه سنی و تیپ شخصیتی توصیه می شود زیرا که همه ی انسان ها در حال رشد و نمو اند .
زرد:


زرد رنگ مورد علاقه ی افراد شاد و فعال است ، این رنگ رنگی است که افراد را عصبی میکند ، اگر میخواهید افراد  اطراف شما مغلوب جذبه و پرستیژ شما شوند از طیف های زرد و طلایی استفاده کنید


صورتی:


این رنگ آرزو ها است . دختران علاقه ی بیشتری به این رنگ نشان می دهند و آرام بخش است .


مشکی:


مشکی  رنگ شک و راز و پنهان کاری است . این رنگ یکی از قوی ترین و مسمم ترین رنگ هاست و نشان از ایستادگی و رسمیت دارد ، به همین دلیل در جلسات و روابط سیاسی از لباس هایی با این رنگ استفاده می شود که ، اقتدار و منطقی و مسمم بودن فرد نمایان شود . این رنگ  قدرت آن را دارد که احساس شمارا از شادی به ترس بدل کند ، تصور کنید در اتاقی بادوستان خود شاد و در حال خنده اید ، ناگهان شمارا به اتاقی تاریک و پر از سیاهی میبرند ، چه حسی خواهید داشت ؟ بی تردید ترس از وجود خطری کوچک یا بزرگ  که آن را نمی بینید شما را فرا می گیرد  ، به همین دلیل است که رنگ مشکی را رنگی پر از راز های پنهان می شمرند .


 سفید:


سفید رنگ پاکی و درستی و شفافیت است . به همین دلیل هنگام تولد ، ازدواج یا مرگ از لباس های سفید استفاده می کنند


نارنجی:


دوستداران این رنگ وجه شباهت زیادی با دوستداران رنگ سبز دارند . آنهاطبیعت دوست اند ، گشت و گذار در فضای سبز را دوست دارند ، کنجکاو و پی گیرند .


نیلی:


نیلی نشان دهنده ی احساس قوی ، درک شهودی ، نیلی روشن نشان دهنده ی حس قوی . نیلی  تیره نشان دهنده انرژی جسمانی کمتر می باشد .
در پایان اینکه همه رنگ های موجود در طبیعت نشان از حیات و خلقت زیبای خداوند دارند ، شناخت این رنگ ها مارا در شناخت خود و دنیای پیرامونمان یاری می دهد .

Rate this item
(0 votes)
Last modified on یکشنبه, 08 مهر 1397 11:45

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.