Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

روش ضد عفونی کردن اسباب بازی های کودکان Featured

روش ضد عفونی کردن اسباب بازی های کودکان روش ضد عفونی کردن اسباب بازی های کودکان

روش ضد عفونی کردن اسباب بازی های کودکان ، اسباب بازی یکی از مهم ترین وسایلی است که کودکان دائم با آن در ارتباط هستند و ممکن است که آن ها را در دهان بگذارند . با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا ، ضد عفونی کردن اسباب بازی کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است .


روش ضد عفونی کردن اسباب بازی های کودک به جنس آن بستگی دارد که در این مقاله به شرح آن ها می پردازیم .


نحوه ضد عفونی کردن اسباب بازی های پارچه ای : 


اسباب بازی های پارچه ای را می توان با مواد شوینده شست و یا در ماشین لباسشویی انداخت . اگر نگران خراب شدن و تغییر شکل آن ها هستید ، می توانید این دسته از اسباب بازی ها را به همراه چند توپ تنیس در داخل ماشین لباسشویی بگذارید تا در شکل آن ها تغییری ایجاد نشود .


نحوه ضد عفونی کردن اسباب بازی های پلاستیکی : 


اسباب بازی های پلاستیکی که باتری ندارند را می توان در ماشین ظرفشویی انداخت . این دسته از اسباب بازی ها می توانند به خوبی ضد عفونی شوند . قبل از قرار دادن آن ها در ماشین ظرفشویی مطمئن باشید که این اسباب بازی ها ، هیچ گونه قطعات ریزی نداشته باشند ، زیرا ممکن است که به ماشین ظرفشویی آسیب برسانند . دقت داشته باشید اسباب بازی هایی که مواد لاستیکی دارند را نباید در ماشین ظرفشویی انداخت ، زیرا آن ها نمی توانند در برابر حرارت مقاومت داشته باشند .


نحوه ضد عفونی کردن کردن اسباب بازی های حاوی باتری : 


برای ضد عفونی کردن این دسته از اسباب بازی ها ، ابتدا آن ها را با یک دستمال که آغشته به آب گرم و صابون است تمیز کرده ، سپس با یک دستمال دیگر آن ها را خشک کنید . بعد از این مرحله باید اسباب بازی ها را با یک دستمال و مقداری آب تمیز کنید تا هیچ اثری از مواد شوینده روی آن ها باقی نماند و بعد با یک دستمال آن ها را خشک کنید .


نکات بهداشتی برای تمیز کردن اسباب بازی های کودکان : 


به دلیل شیوع بیماری کرونا ممکن است که شما برای ضد عفونی کردن دست های کودک خود، از مواد ضد عفونی کننده ای استفاده کنید که دارای درصد بالایی از الکل هستند که ممکن است به پوست کودک شما آسیب وارد کند . پس بهتر است از ژل های غیر الکلی آنتی سپتیک که بدون مواد شیمیایی مانند تریکلوزان هستند ، استفاده کنید .
زمانی که بیرون از منزل هستید ، بهتر است که از ژل های ضد عفونی کننده استفاده کنید . این نوع از ضد عفونی کننده ها به آبکشی نیاز ندارند .
برخی از افراد به دلیل وسواس زیاد ، ممکن است که دائم از محلول های الکلی استفاده کنند. زمانی باید از این مواد استفاده کرد که با محیط های آلوده در تماس باشیم اما در غیر اینصورت، نیازی به استفاده از ضد عفونی کننده نیست .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.