Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

روش های مقابله با ترس از کرونا Featured

By اصلانی فروردين 07, 1399 112 0
روش های مقابله با ترس از کرونا روش های مقابله با ترس از کرونا

روش های مقابله با ترس از کرونا ، بیماری کرونا از آنجایی که در حال حاضر با علت ناشناخته در بسیاری از کشورهای جهان شیوع پیدا کرده و هیچ راه درمانی در حال حاضر برای آن ارائه نشده، این عدم شناخت سبب بروز ناراحتی و دل نگرانی در افراد شده به طوری که می توان ادعا کرد یک شوک روانی به جامعه وارد کرده است.

از آنجایی که این بیماری مانند بسیاری از بیماری ها با جان افراد سر و کار دارد و سرایت آن از فردی به فرد دیگر به سرعت انجام می شود تشویش و اضطراب را در پی خواهد داشت. حال در این مقاله با چندین روش، شما را در مهار و کنترل ترس و اضطراب آشنا خواهیم کرد.


راه های صحیح مبارزه و درمان


سعی کنید راه های پیشگیری را فقط از سوی مراکز رسمی پیگیری کنید و از رسانه های رسمی کشور اطلاعات خود را در مورد این بیماری افزایش دهید. در اخبار حوزه سلامت از گسترش شایعات جلوگیری نمایید و درفضای مجازی اخبار کذب را دنبال نکرده و آن را به دیگران انتقال ندهید. سعی کنید مهارت های صحیح در رابطه با کنترل ترس و یا همان فوبیا را بیاموزید. برخی افراد دارای روحیه حساس تری بوده به همین دلیل نیازمند کسب راهنمایی و آموزش بیشتر در این زمینه می باشند. سعی کنید به علائم و نشانه های بیماری کرونا بیش از حد توجه نکنید چرا که در نهایت برای خودتان مشکل ساز خواهد شد. فراموش نکنید گلودرد و یا سردرد به تنهایی از علائم این بیماری نیست. با توجه به گفته بسیاری از روانشناسان، تمامی افراد باید آرامش روانی خود را حفظ کرده و تمام تمرکز خود را بر پیشگیری از ابتلا به کرونا قرار دهند. یکی از روش هایی که در درمان بیماری های افسردگی بیان شده، جلوگیری از بزرگ نمایی مشکل ایجاد شده می باشد. افراد باید مسیر ذهنی خود را از هجمه های منفی دور نگهدارند.


نقش مسئولان در کاهش فشار روانی مقابله با کرونا


از مهم ترین وظایف افراد مسئول در کشور در رابطه با کاهش فشار روانی مقابله با کرونا، اطلاع رسانی درست و مورد اطمینان به مردم می باشد حتی اگر این اطلاعات چندان خوشایند نباشد اما باعث ایجاد اعتماد و اطمینان در افراد نسبت به خبرگزاری های داخلی خواهد شد. دولت باید رفتاری قاطع در برابر افراد شایعه پرداز داشته باشد و اخباری که به دروغ در بین مردم رواج پیدا کرده است را با ذکر علت از منبع موثق، از بین ببرد. مسئولان زمانی که از برخی کلمات مانند قرنطینه استفاده می کنند، از آنجایی که این کلمات بار روانی منفی دارند باید این عبارات را برای مردم شفاف سازی کنند و اطلاعات آنها را بالا ببرند تا بتوانند بهتر چنین عملیاتی را اجرا نمایند. به طور کلی دولت و مردم در کنار هم و با یاری یکدیگر قادر خواهند بود تنش و اضطراب ناشی از بیماری کرونا را کاهش داده و زمینه را برای ریشه کن کردن این بیماری ویروسی مهیا کنند.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on پنج شنبه, 07 فروردين 1399 10:19

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.