Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

ریسک پذیری در زنان

By نرگس گودرزی مهر 03, 1397 360 0
ریسک پذیری در زنان ریسک پذیری در زنان

ریسک کنیم یا نه ؟ خانم ها معمولا جست و جوی قدرت را با خطر کردن معادل می دانند . وقتی می بینند کسی که قدری خطر کرده است ، موفق می شود ، موضوع به نظرشان جالب می آید ؛ اما اغلب ، هنگامی که موضوع خطر کردن مطرح می شود ، خانم ها خیال می کنند که قرار است چیزی را از دست بدهند یا حتی زندگی شان را به مخاطره بیاندازند .


در جهان تجارت ، تعلل و رفتار تهدید آمیز همیشه منجر به خسارت مالی یا از دست دادن سرمایه می شود . هر شرکتی در بازار دارای تعدادی رقیب است . با این حساب ، فرصتی برای شک و دودلی باقی نمی ماند . فقط یک سیاست تجاری توام با شهامت می تواند نتیجه بخش باشد . تصمیم های تردید آمیز ، تعلل ، یا به اصطلاح این دست آن دست کردن ، حتما به ورشکستگی می انجامد . اما متاسفانه در جامعه زنان شهامت با حماقت اشتباه گرفته می شود .
خانم هایی که قصد سرمایه گذاری دارند ، اغلب به دنبال اطمینان مطلق هستند . حتی اگر سود کمی هم نصیبشان شود ، جایی سرمایه گذاری می کنند که امکان هیچ گونه خطری در آن نباشد . آنچه می خواهند صرفا اطمینان است و با این طرز نگرش ، امکان منفعت بیشتر را از نظر دور می دارند . چون از نداشتن اطلاعات مالی کافی واهمه دارند ، به بانک کنار منزلشان مراجعه می کنند و سرمایه خود را به آن می سپارند . به سود کمی که عایدشان می شود راضی اند ، زیرا دست کم می دانند که سرمایه شان از دست نمی رود . پرهیز از خطر کردن در همه شئون زندگی قابل مشاهده است . خانم ها ازترس این که مبادا تصمیم نادرستی اتخاذ کنند در مطمئن ترین مسیر ها گام بر می دارند . شاید آن قدر جرات داشته باشند که بتوانند مکانی را که برای تعطیلات به ان جا می روند عوض کنند ، اما به کارفرمای خود وفادار می مانند و حتی اگر فرصت شغلی بهتری در جای دیگر انتظارشان را بکشد ، در مقایسه با مردان ، به ندرت حاضرند محل کارشان را عوض کنند . این وضع را حتی در مورد زنانی که منصب های بالایی دارند می توان مشاهده کرد .


مشاوران شغلی تاکید می کنند که تجربه های شغلی در محیط های گوناگون ، برای پیشرفت از اهمیت بسزایی برخوردار است و معتقدند که برای تبدیل شدن به مدیری شایسته ، عوض کردن محیط کاری ، هر سه تا پنج سال یک بار لازم است . با این حال ، خانم ها دچار تعلل می شوند . « زنان سر به راه » همیشه به جایی که در آن کار می کنند وفادار می مانند و فراموش می کنند که این شیوه چه پیامد های نامطلوبی برایشان به ارمغان می آورد .
کمتر زنی پیدا می شود که در راه های ناشناخته قدم بگذارد و تازه اگر این کار را بکند ، اغلب مورد حمایت و پشتیبانی دیگران قرار گرفته است .


سخن پایانی:


همانطور که مشاهده فرمودید ، زنان معمولا در موقعیت های شغلی شان ریسک نمی کنند ، در صورتی که پیشرفت با تغییر همراه است و تغییر با ریسک . باید طلسم را بشکنیم و تغییر کنیم تا روزگار بهتری داشته باشیم .
امیدواریم این مقاله مورد توجه شما واقع شود .

Rate this item
(0 votes)
Last modified on یکشنبه, 08 مهر 1397 09:26

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.