Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

شیوه های پاکسازی ذهن Featured

By اصلانی فروردين 23, 1399 84 0

شیوه های پاکسازی ذهن ، باید بدانید پاکسازی ذهن از افکار بد و امواج منفی بر شیوه عملکرد شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. برای همه افراد ممکن است این حالت پیش آید که مایل نباشد به برخی مسائل فکر کنند اما مدام در ذهن خود با آن می جنگند

به طوری که با گذشت زمان شدت این افکار مزاحم و مخرب افزایش می یابد و در نهایت مانع پیشرفت و ترقی فرد خواهد شد و این تنها یکی از عواقب ناگوار این افکار مشوش می باشد. حال در اینجا با چند روش ساده برای پاکسازی ذهن آشنا می شویم.


نوشتن افکار بر روی کاغذ


سعی کنید تمامی آنچه که در فکرتان است بر روی کاغذ بنویسید سپس آنها را مرور کرده و آن دسته از افکاری را که سبب رنجش خاطر شما می شود را شناسایی کنید در مقابل افکار مثبت و سازنده را معین کنید. حال منشا افکار بد را بیابید یعنی بفهمید این افکار از کجا می آیند.


صحبت کردن با فرد قابل اعتماد


برخی افراد تمایل ندارند در مورد مسائل ناگوار خود با دیگران صحبت کنند، اما بدانید صحبت کردن و مشاوره با بهترین دوست و یا کسی که شما را به خوبی می شناسد کمک بزرگی به شما در این راه خواهد کرد. از آنها بخواهید صادقانه نظر خود را در این باره بیان کنندو تعارف را به طور کامل کنار بگذارند. اگر فرد قابل اعتماد و مطمعنی پیدا نکردید توصیه می کنیم از یک روانشناس برای این منظور کمک بگیرید.


فکر کردن به ارزش هایتان


افراد غالبا فکر می کنند آنچه که ذهن آنها را درگیر کرده مهم ترین بخش زندگی آنهاست و این باعث می شود دیگر فرد به ارزش های دیگری که در زندگی دارد فکر نکند و از آنها غافل بماند. بهتر است فضا را برای موارد با ارزشی که هم اکنون در دسترس شماست و از آن غافلید، باز کنید.


مدیتیشن


گاهی به دلیل مسائل روزمره و آشفتگی های ذهنی از خود غافل می شویم. ذهن نیز همانند جسم نیازمند استراحت و یا به اصطلاح ریکاوری می باشد. یکی از راه های استراحت ذهن، انجام مدیتیشن می باشد. برای این کار یک مکان ساکت و آرام را انتخاب کنید، صاف نشسته و قوز نکنید.چشم ها را بسته و دستان خود را باز کرده و بر روی زانوهای خود بگذارید.( همان شکلی که غالبا افراد هنگام مدیتیشن انجام می دهند). سپس چندین نفس عمیق بکشید و سعی کنید به چیزی فکر نکنید. البته لازم است این روش با تمرکز بالا انجام گیرد.


نتیجه پایانی


یادتان باشد برای رفع هیچ مشکلی در زندگیتان غفلت نکنید و هر چه سریع تر عوامل آن و شیوه های درمان را بشناسید، زودتر از شر آن مشکل رهایی خواهید یافت. گاهی ممکن است راه حل مشکلات را بدانید اما ذهن شما به فکر کردن به آن عادت کرده است. سعی کنید این عادات مخرب را از خود دور کرده تا تنش روانی شما افزایش نیابد و دوباره آرامش روحی خود را به دست آورید. این را بدانید اولین نفری که می تواند ناجی شما باشد خود شما هستید.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on شنبه, 23 فروردين 1399 18:34

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.