Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

طریقه شستن ماسک Featured

طریقه شستن ماسک طریقه شستن ماسک

طریقه شستن ماسک ،  در روزهایی که ویروس کرونا بر تمام جهان غالب شده است، رعایت پروتکل های اجتماعی و رعایت فاصله اجتماعی تنها کاری است که می توان انجام داد.

استفاده از الکل و ماسک می تواند در جلوگیری و پراکنده شدن این بیماری منحوس تاثیر زیادی بگذارد. توصیه سازمان بهداشت جهانی این است که خارج از محیط خانه حتما از ماسک استفاده کنید.
ماسک یکی از لوازمی است که انواع مختلفی دارد. برخی از این ماسک ها یکبار مصرف بوده که بعد از مصرف باید فورا دور انداخت شوند. اما برخی از ماسک ها هستند که جنس آنها از پارچه بوده و قابل شستشو هستند. اما نحوه شستشوی ماسک خیلی مهم است و این سوال بسیاری از افراد است که ماسک را به چه روشی باید شست؟ در ادامه چند روش شستشوی ماسک را به شما آموزش می دهیم.


شستشوی روزانه ماسک : 


پزشکان می گویند که بعد از هر بار استفاده از ماسک ها باید آن را شست. اگر شما برای خرید از خانه بیرون می روید، باید بعد از بازگشت به خانه آن را بشویید. البته می توان ماسک ها را در داخل ماشین لباسشویی نیز انداخت.


استفاده از آب گرم :


برای اینکه بتوان ویروس ها و باکتری ها را به طور کامل از بین برد، باید از آب گرم با حرارت بالا استفاده کرد. برای شستشوی بهتر می توان از ماشین لباسشویی نیز استفاده کرد. به این ترتیب مطمئن می شوید که علاوه بر از بین رفتن کامل ویروس ها، به پارچه نیز آسیبی وارد نشده و برای مدت طولانی باقی می ماند.


خشک کردن ماسک : 


ماسک هایی که دارای حلقه های لاستیکی هستند، باید در محیط بیرونی خشک شود. اما ماسک های پارچه ای باید در خشک کن، خشک شوند.


شستن ماسک با دست : 


درست است که ماسک با ماشین لباسشویی بهتر تمیز شده و تمام ویروس های آن از بین می رود، اما اگر به ماشین لباسشویی دسترسی ندارید، می توانید آن را با دست بشویید. برای این کار می توانید از هر نوع ماده شوینده ای استفاده کنید. حتی می توان از صابون های قدیمی نیز برای شستشو استفاده کرد. نکته ای که در هنگام شستن ماسک با دست باید به آن دقت کرد، این است که باید ماسک را به مدت 30 دقیقه در آب گرم و ماده شوینده قرار دهید تا مطمئن شوید تا تمامی ویروس ها و میکروب های آن از بین رفته اند. بعد آن را شسته و برای خشک شدن در هوای آزاد قرار دهید.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.