Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

علائم قبل از قائدگی Featured

علائم قبل از قائدگی علائم قبل از قائدگی

علائم قبل از قائدگی ، بسیاری از خانم ها قبل از شروع قاعدگی علائمی دارند که نشان می دهد به زودی قاعدگی آن ها شروع می شود . این علائم سندرم قبل از قاعدگی(pmc) نام دارد .

90 درصد خانم ها این علائم را تجربه می کنند. شدت علائم پیش از قاعدگی در خانم ها متفاوت است .


10 مورد از این علائم در ادامه گفته می شود:


1- دل درد:


دل درد قبل از قاعدگی را دیسمنوره می نامند. این درد یکی از شایع ترین دردها است. دل درد می تواند از چند روز قبل از قاعدگی شروع و تا چند روز بعد از شروع قاعدگی ادامه داشته باشد. علت این درد انقباضات رحم است.


2- جوش صورت:

به صورت تقریبی بیشتر خانم ها یک هفته قبل از قاعدگی جوش می زنند. این جوش ها معمولا روی چانه و خط فک قرار دارند اما می توانند در هر قسمت از صورت، پشت یا سایر نواحی بدن وجود داشته باشند. جوش های صورت به دلیل افزایش تولید سبوم ایجاد می شوند.


3- درد سینه ها:


با شروع قاعدگی میزان استروژن افزایش پیدا می کند و باعث رشد مجاری شیر در سینه ها می شود. در این زمان سطح پروژسترون به دلیل تخمک گذاری افزایش می یابد. زیاد شدن ترشح پروژسترون باعث تورم غدد پستانی می شود. این تغییرات ممکن است با درد همراه باشد و فرد را اذیت کند.


4- خستگی:


در فاصله بین قاعدگی بدن خود را برای بارداری آماده می کند و در هنگام شروع قاعدگی بدن آماده قاعدگی می شود و ممکن است فرد مدام احساس خستگی کند. تغییر روحیه در این مدت نیز ممکن است دلیلی برای خستگی باشد.


5- نفخ شکم:


اگر قبل از شروع قاعدگی احساس کردید شکمتان سنگین و متورم شده است، احتمالا دچار نفخ pmc شده اید. افزایش مقدار استروژن و پروژسترون می تواند باعث جذب نشدن آب و نمک و نفخ شکم شود. این علامت معمولا بعد از دو روز از شروع قاعدگی از بین می رود.


6-مشکلات روده:


تغییرات هورمونی باعث تغییر عملکرد روده می شوند. پروستاگلاندین که موجب انقباضات رحمی می شود می تواند باعث انقباضات روده ای نیز شود. در دوران قاعدگی احتمال بروز علائم زیر بسیار زیاد است:
اسهال
یبوست
نفخ
حالت تهوع


7- کمردرد:


انقباض های عضلات رحم و شکم می تواند باعث گرفتگی عضلات کمر نیز شود. ممکن است هنگام قاعدگی در کمر خود احساس درد و کشیدگی کنید. میزان کمر درد در افراد مختلف متفاوت است.


8- بی خوابی : 


همه ی علائم گفته شده می تواند باعث بروز مشکلاتی در خواب شود. هنگام قاعدگی معمولا دمای بدن نیم درجه بالاتر می رود. هر چه دمای بدن پایین و بدن سرد تر باشد خواب راحت تر می باشد.
اگر به دنبال راهی برای درمان درد های قاعدگی هستید می توانید به مقاله راه هایی برای کاهش درد قاعدگی مراجعه کنید و با استفاده از روش های پیشنهاد شده درد قاعدگی را کاهش دهید .

Rate this item
(0 votes)
Last modified on سه شنبه, 22 مهر 1399 11:12

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.