Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

فواید شگفت انگیز آموزش موسیقی برای کودکان Featured

فواید شگفت انگیز آموزش موسیقی برای کودکان فواید شگفت انگیز آموزش موسیقی برای کودکان

فواید شگفت انگیز آموزش موسیقی برای کودکان ، آموزش موسیقی به کودک ، باعث توسعه بخشی از سمت چپ مغز که با یادگیری زبان همراه است ، می شود .


هر پدر و مادری آرزو دارد که یک فرزند باهوش داشته باشد . خیلی از افراد بر این باورند که باهوش بودن ژنتیکی است . بعضی دیگر نیز تلاش می کنند تا با صرف هزینه های زیاد و فرستادن فرزندانشان به کلاس های مختلف ، آن ها را تبدیل به یک نابغه کنند . اما راهی وجود دارد که بدون هزینه های زیاد می توان کودکی باهوش و نابغه تربیت کرد و آن راه، موسیقی است .


نوزاد و درک موسیقی : 


نوزاد قادر به درک ملودی موسیقی است و سعی می کند که صداها را تقلید کند . نوزادان به شکل غریزی موسیقی را دوست دارند و به آن واکنش نشان می دهند . پخش موسیقی برای کودک در زمانی که خواب است ، به او آرامش می دهد . خواندن آوازهای کوتاه و ساده برای کودک باعث ایجاد حس آرامش در او می شود . در واقع خواندن آواز در تمامی مراحل زندگی کودک ، مانند زمان حمام کردن ، لباس پوشاندن و .... باعث می شود که به موسیقی خو بگیرد .


مزایای آموزش موسیقی به کودکان : 


محققان به این نتیجه رسیده اند مغز افرادی که در طول عمر خود با موسیقی سر و کار داشته اند و ارتباط برقرار کرده اند ، نسبت به مغز دیگر افرادی که از موسیقی دور بوده اند، بسیار متفاوت است و عملکرد بهتری دارد. کودکانی که به آن ها آموزش موسیقی داده شده است ، فعالیت عصبی بیشتری دارند . زمانی که فرد در حال آموزش موسیقی است ، از مغز خود برای هماهنگی بهتر گوش ها ، چشم ها و عضلات خود استفاده می کند .


آموزش موسیقی و اعتماد به نفس : 


آموزش موسیقی با افزایش اعتماد به نفس همراه است. زمانی که کودک در حال نواختن یک ساز است و همزمان با آن شعری هم می خواند ، احساس غرور کرده و به توانایی های خود اعتماد بیشتری می کند .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.