Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

ماجرای حذف عکس دختران از جلد کتاب ریاضی سوم دبستان Featured

ماجرای حذف عکس دختران از جلد کتاب ریاضی سوم دبستان ماجرای حذف عکس دختران از جلد کتاب ریاضی سوم دبستان

ماجرای حذف عکس دختران از جلد کتاب ریاضی سوم دبستان ، حذف عکس دختران از جلد کتاب ریاضی سوم دبستان در سال تحصیلی 1399 حواشی زیادی را به همراه داشت .  بعد از حذف قرآن از کتاب فارسی اول دبستان ، حال نوبت به حذف عکس دختران از جلد کتاب ریاضی سوم دبستان رسید .


واکنش های تند نسبت به حذف تصاویر دختران : 


حذف تصاویر دختران، واکنش های زیادی را به همراه داشت. این واکنش ها باعث شد که تصویرگر کتاب سوم دبستان به ارائه توضیحاتی در رابطه با این موضوع بپردازد . نسیم بهاری ، تصویرگر کتاب گفت: ما در سال های پیش قصد تغییر در تصاویر کتاب را داشتیم و قرار بر این بود که تصویر یکی از دختران بر بالای درخت باشد که با ممیزی مواجه شد . 

از سوی دیگر روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی پاسخ داد که دلیل حذف تصاویر، خلوت شدن عکس بود. به جهت اینکه تصاویر کناب قبلی بسیار شلوغ بود و مفاهیم ریاضی درج شده در آن زیاد بود، تصمیم بر این گرفته شد که به جهت رعایت مسائل زیباشناسی و روانشناسی، عکس دختران از روی جلد کتاب حذف شود. زمانی که این تصاویر حذف شد، برخی گمان کردند که این حذف، دستوری بوده است، در صورتی که در صفحات دیگر کتاب ، عکس دختران به وفور دیده می شود. با توجه به دیدگاه حضرت امام ره در خصوص یکسان بودن جایگاه مرد و زن در دین اسلام و تکریم آنان، هیچ گونه نگاه افراطی و تفریطی در خصوص این موضوع قابل قبول نیست .

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.