Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

موفقیت چیست ؟

By مهری هاشمی فر شهریور 15, 1397 394 1 comment
موفقیت چیست موفقیت چیست

از نظر شما موفقیت چیست؟ چه زمانی حس میکنید به موفقیت دست پیدا کرده اید ؟ همه انسان ها به طور بلفطره خواهان دستیابی به موفقیت اند . برخی موفقیت را رسیدن ب هدف انتهایی میدانند ، برخی هم درست انجام دادن مراحل کار را موفقیت میدانند و صرف رسیدن به هدف را موفقیت نمی دانند .

اگر بخواهیم تعریفی جامع از موفقیت برایتان بیان کنیم موفقیت یعنی ؛ جلو بردن همه اهداف یه فرد عادی(عشق ، آرامش ، امنیت ، ثروت ، سلامتی و... ) فرد برای موفقیت نیازمند پیشرفت در تمام این ابعاد وجودی است . برای رسیدن به موفقیت باید خود را باور داشته باشید . منفی بافی ها شمارا از رسیدن به موفقیت باز میدارد .


لازمه های رسیدن به موفقیت:


- سرعت در انجام امور
- کسب مهارت در انجام امور
- نظم بخشیدن به کارها
- داشتن هدف در کار ها
- عجله نکردن درپیشبرد کار
- اعتماد قلبی به خود
- اعتمادقلبی به هدف


  انواع موفقیت:


موفقیت شعلی
موفقیت تحصیلی
موفقیت خانوادگی
موفقیت اقتصادی
موفقیت اجتماعی
موفقیت فیزیکی
موفقیت درونی


موفقیت شغلی چیست؟

استفاده از تمام ظرفیت هایتان برای رسیدن به اهداف شغلی خود ، وقتی شما از تمام توانایی خود برای رسیدن به هدفی استفاده  کنید و بتوانید آنطور که میخواستید آن را به اتمام برسانید  احساس خوبی نسبت به خود و کارتان دارید در نتیجه احساس موفقیت در آن شعل میکنید .


موفقیت تحصیلی:


برای رسیدن به موفقیت در تحصیل باید هنگام مطالعه تمرکز بالایی داشته باشید سعی کنید فقط و فقط به مطلبی که مطالعه می کنید فکر کنید نه حواشی ، یک دانش آ موز موفق می تواند زمان صحیح مطالعه را برای خود انتخاب کند ، زمان صحیح مطالعه برای افراد با ویژ گی های شخصیتی مختلف متفاوت است ، برخی افراد صبح زود ، برخی ظهر و برخی شب بهتر می تواند مطالب را درک کنند . پس هرکس باید با آزمایش و خطا ، زمان درست مطالعه را برای خود پیدا کند . مطلب دیگر آنکه برای موفقیت در تحصیل نیاز است مطلبی را که مطالعه می کنید درک کنید ، صرفا خواندن مطالب برای درک آنها کفایت نمی کند ، تا مطلبی راه کاملا درک نکرده اید به سراغ مطلب دیگر نروید .
از دیگر کار هایی که یک دانش آموز موفق می کند این است که در کلاس درس پیوسته شرکت دارد ، سئوال می کند ، نت برداری می کند .
 


موفقیت خانوادگی:


یکی از آرزوهایی که هر خانواده ای دارد رسیدن به موفقیت خانوادگی است . موفقیت یک خانواده بسته به رسیدن به اهدافشان است . برای رسیدن به اهداف هم باید با همه ی اعضا ی خانواده گفتگو کرد و تمام اهداف را به روشنی بیان کرد و به یک درک مشترک رسید پس آن باید همه ی افراد برنامه هایشان را طوری تنظیم کنند که در جهت رسیدن به هدف مشترک خانواده باشد . امنیت روانی ،  تقسیم کار ، داشتن روحیه ی کار تیمی ، داشتن امید  همه و همه از عواملی است که می تواند خانواده را در رسیدن به موفقیت یاری کند .


موفقیت اقتصادی:


برای رسیدن به موفقیت اقتصادی لازم است در زمینه ای خاص اقدام به کسب مهارت کنید . مورد دیگری که برای رسیدن  به موفقیت اقتصادی نیاز است ، بردباری است ، اگر بردبار نباشید با اولین شکست اقتصادی خود زمین می خورید و نمی توانید از نو شروع کنید . از راه های دیگر برای موفقیت اقتصادی می توان به کترل بودجه ،  کم کردن هزینه های اضافی ، کمتر کردن بدهی هایتان ، تصمیم گیری عاقلانه در خرید و فروش هایتان ، تکرار نکردن اشتباهاتی که قبلا مرتکب شدید ، بهره مندی از مشاوران زبده .


موفقیت اجتماعی:


انسان مدنی بلطبع ( ذاتا اجتماعی ) است و پذیرا و وابسته دیگران است . ازکودکی در یک نظام اجتماعی متولد شده ورشد کرده است ، شاهد مناسبات اجتماعی مختلف بوده است ، به همین دلیل اهمیت احتماعی بودن با خبر است
مطالعات نشان می دهند افراد اجتماعی افرادی شاد تراند ، استرس کمتری دارند. برخی افراد موفقیت اجتماعی را درسیدن به یک پست و مقام دولتی ، رسیدن به جایگاه علمی بالا ، زیبایی ، مدرک دانشگاهی ، می بینند که همه ی این ها نمونه هایی از موفقیت اجتماعی است .


موفقیت فیزیکی:


برخی افراد موفقیت فیزیکی را در داشتن بدنی سالم ، و برخی دیگر داشتن بدنی زیبا و جذاب می دانند . هریک از موارد فوق می تواند نوعی موفقیت فیزیکی به شمار آید .


موفقیت درونی :


موفقیت درونی داشتن نوعی  احساس آرامش درونی یا نوعی رضایت از خود است . راه مختلفی برای رسیدن به موفقیت درونی وجود دارد . دکتر وین دایر در کتاب خود به نام ( ده راز موفقیت و ارامش درونی ) به راه های رسیدن به موفقیت درونی اشاره میکند .


امیدوارم که توانسته باشم شما را مفهوم موفقیت آشنا کنم . بدانید که گاهی اوقات می توان با کارهای ساده و کوچک اما نوآ ورانه به موفقیت های بزرگی دست یافت ، فقط کافسیت خود را باور داشته باشید و از هیچ تلاشی فروگذار نباشید . چه خوب می شود روزی همه ی ما انسان ها برای رسیدن به موفقیت اندیشه کنیم ، موفقیت چیزی نیست که بدون اندیشه به دست آید .

Rate this item
(0 votes)
Last modified on یکشنبه, 08 مهر 1397 10:50

1 comment

  • راضیه
    Comment Link راضیه پنج شنبه, 10 آبان 1397 11:04

    یعنی اگر همه ی راه هایی که بالا گفتید رو انجام بدیم به موفقیت میرسم ؟

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.