Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

نکاتی برای کنکوری ها Featured

By اصلانی فروردين 13, 1399 92 0
نکاتی برای کنکوری ها نکاتی برای کنکوری ها

نکاتی برای کنکوری ها ، همان طور که می دانید کنکور یکی از آزمون های فراموش نشدنی هر فردی است که قصد دارد وارد دانشگاه شود. برخی آن را با عنوان خاطره خوب و عده ای با خاطره ی بد یاد می کنند. کنکور را می توان به نوعی نتیجه دوازده سال درس خوادند در کلاس های درس دانست.

نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است چگونگی استفاده از این فرصت برای رسیدن به هدف مورد نظر و موفقیت می باشد. با غول دانستن کنکور رویارویی با آن نیز سخت تر خواهد شد، پس در ابتدا لازم اسست نوع نگرش خود را نسبت به آن تغییر داده تا بتوانید گام های بعدی را محکم تر و مصمم تر بردارید.


عوامل موفقیت در کنکور


هدف گذاری و برنامه ریزی: برای کسب هر نوع موفقیتی باید هدفی برای خود در نظر بگیریی و سپس برنامه هایی برا یرسیدن با آن هدف تنظیم کنید کنکور نیز از این قاعده مستثنی نیست. هدف را مشخص کرده تا راه رسیدن به آن برای شما هموار شود.


حمایت خانواده: متاسفانه برخی خانواده ها حمایت را با تحمیل اشتباه می گیرند و بدون اینکه توانایی ها و استعدادهای فرزند خود را در نظر بگیرند سبب فشار بیشتر بر روی دانش آموز کنکوری خود می شوند.


افزایش اعتماد به نفس: خانواده ها و مشاوران تحصیلی باید با تشویق هر چه بیشتر، اعتماد به نفس دانش آموز کنکوری خود را افزایش دهند. خانواده ها باید به عنوان یک مشاور همیشه همراه و پشتیبان فرزند خود باشند، در چنین شرایط فرزند بیشتر احساس مسئولیت کرده و تلاش خود را افزایش خواد داد.


عدم پراکندگی خوانی: سعی کنید از پراکنده خوانی پرهیز کنید و در خواندن مطالب پیوستگی را رعایت کنید. به این معنی که مطالب مرتبط به هم را طبق یک برنامه ریزی اصولی با هم و به دنبال هم بخوانید.


تشریحی خوانی پیش نیاز تست کنکور: برخی از داشن آموزان عقیده دارند فقط روش تست زنی برای موفقیت در کنکور کافیست. بدانید دانش آموزانی که مطالعه تشریحی دارند تسلط بهتری بر روش تست زنی نیز داشته اند و میزان موفقیت آنها در کنکور بیشتر می باشد، به عنوان مثال اگر فردی از 10 ساعت مطالعه 7 ساعت آن را به شکل تشریحی و 3 ساعت را به تست زنی اختصاص داده، از فردی که 3 ساعت مطالعه تشریحی و 7 ساعت مطالعه تستی داشته، نتیجه بهتری کسب خواهد کرد.


جلوگیری از فعالیت های حاشیه ای: کنکوری ها آگاه باشند کنکور راهی برای موفقیت و کسب اهداف متعالی آنهاست، پس لازم است از فعالیت های حاشیه ای و تفریحات نابجا پرهیز کنند تا بتوانند نتیجه بهتری کسب کنند چرا که حتی یک تست نیز در میزان رتبه و نوع رشته و محل دانشگاه آنها تاثیر گذار خواهد بود.


نتیجه پایانی


موفقیت در کنکور با هدف گذاری، برنامه ریزی، حمایت خانواده ها و مشاوران تحصیلی، شرکت در کلاس های معتبر کنکوری و آشنایی با روش های تشریحی و تستی میسر خواهد شد.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on چهارشنبه, 13 فروردين 1399 19:16

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.