Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

چطور از کاری که می خواهیم انجام بدهیم نترسیم ؟

By نرگس گودرزی مرداد 27, 1397 339 0
چطور از کاری که می خواهیم انجام بدهیم نترسیم چطور از کاری که می خواهیم انجام بدهیم نترسیم

چطور از کاری که میخواهیم انجام بدهیم نترسیم ، چه چیز باعث می شود کاری را هرگز شروع نکید ، یا اگر کاری را شروع می کنید دائما در تب و تاب نگرانی باشید ؟ یا این که نتوانید در جمع راحت و بدون لرزش صدا صحبت کنید و یا از حقتان دفاع کنید ؟ این سوال ها فقط یک جواب سه کلمه ای دارد ؛ کمبود اعتماد به نفس . در ادامه راهی آسان و موثر را برای افزایش جرئت به شما معرفی می کنیم .


از خودتان بپرسید : در بدترین حالت چه اتفاقی ممکن است رخ دهد ؟ و به آن پاسخ دهید .


همه افراد درونشان یک روحیه ی محتاط دارند و در افرای که اعتماد به نفسشان پایین است ، این روحیه خیلی بیشتر خود نمایی می کند . زمانی که شخص کم اعتماد به نفس می خواهد کاری را شروع کند یا حرفی بزند و در کل تصمیمی بگیرد ، سر و کله ی این روحیه پیدا می شود و شروع می کند به جو دادن و تاریک کردن آینده . می گوید : " نکند به رئیست بگویی که با تصمیمش مخالفی ؟! عصبانی می شود ! نکند در مهمانی آن لباس بنفشت را بپوشی ؟ همه به تو می خندند ! نکند.... "


بهترین کاری که در برابر این روحیه می توانید انجام دهید ، این است که از او بپرسید " خب در بدترین حالت چه اتفاقی می افتد ؟" او جواب می دهد :" خب ممکن است رئیست از کار بیکارت کند ، یا توی جمع ضایع شوی و به خاطر لباست انگشت نما شوی ." پس اشتباه کار کجاست ؟ اولین اشتباه این است که می خواهید همه از شما خوششان بیاید و شما را دوست داشته باشند . اگر رئیستان عصبانی شد و شما را اخراج کرد ، به دنبال کار دیگری می روید ، این موضوع آنقدر که شما فکر می کنید فاجعه نیست ! فاجعه این است که صبح با نارضایتی از خواب بیدار شوید و سرکار بروید . حتی اگر آن لباس سبزتان را که دوستش ندارید بپوشید ، ممکن است کسی در آن مهمانی باشد که کلا از رنگ سبز خوشش نیاید و شما را مسخره کند . آن وقت شما نه رضایت خود را دارید و نه رضایت دیگران را . در همین باره افلاطون بزرگ می فرماید : " راهی را نمی شناسم که به خوشبختی برسد اما یک راه را می شناسم که به بدبختی می انجامد ؛ تلاش برای شنود ساختن همگان ." لباس بنفشتان را بپوشید چون در این حالت خودتان خودتان را دوست خواهید داشت .
اگر شما از خودتان بپرسید که بدترین حالت چیست و به این سوال جواب های روشن و واضح بدهید ، مطمئن باشید ترس شما کمتر خواهد شد و با دیدی منطقی تر به ماجرا نگاه خواهید کرد .
اگر از گفتن نظرتان می ترسید ، یا حرفی را که مدت هاست در آرزوی گفتنش هستید ، به آن فکر کنید که آیا حرفتان درست است یا نه ، از خودتان سوال بپرسید ، اگر حرفتان درست بود با شجاعت آن را بگویید . به شما قول می دهم که در زندگیتان بیشتر به خاطر حرف هایی که نزده اید حسرت خواهید خورد ، نه حرف هایی که زده اید .
هیچ چیز مانند رضایت شخصیتان از رفتار و زندگی خود ، لذت بخش نیست .

سخن پایانی:

همانطور که مشاهده فرمودید ، موثر ترین کار برای از بین بردن نگرانی های کاذب ، روشن کردن آینده ی تاریکی است که در ذهن خودمان ساخته ایم . آدم ها از چیزی که نمیشناسند ، می ترسند . با شناختن عواقب کار و آینده ، می توانیم ترس غیر منطقی را از وجودمان پاک کنیم .

Rate this item
(0 votes)
Last modified on دوشنبه, 09 مهر 1397 12:12

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.