Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

چند تکنیک برای آرام شدن در 5 دقیقه Featured

چند تکنیک برای آرام شدن در 5 دقیقه چند تکنیک برای آرام شدن در 5 دقیقه

چند تکنیک برای آرام شدن در 5 دقیقه ، برخی از افراد برای آرامش شدن به سفر می روند تا برای مدتی از استرس دور شوند، در حالیکه راه های دیگری نیز برای پیدا کردن حس آرامش وجود دارد که در ادامه به شرح آنها می پردازیم.


برخی از خوراکی ها و دمنوش ها هستند که می توانند به ایجاد حس آرامش در شما کمک کنند.


دمنوش بابونه:

بابونه با داشتن خاصیت ضد اضطراب، می تواند آرامش را به شما برگرداند. ترکیب بابونه، شیر و عسل می تواند اضطراب شما را کم کند.


چای سبز:

لیتینین ماده ای است که می تواند خشم شما را کنترل کند. این ماده در چای سبز به وفور یافت می شود. پیشنهاد می شود که در هنگام خشم و عصبانیت یک فنجان از این ماده آرامش بخش بنوشید تا حس آرامش در شما ایجاد شود.


شیر داغ:

شیر دارای اسید آمینه ای به نام تریپتوفان است که به کاهش اضطراب و استرس کمک می کند. زمانی که شما هنگام شب شیر می نوشید، تریپتوفان به مغز رسیده و به سرتونین تبدیل می شود. این ماده در تاریکی تبدیل به ملاتونین می شود. ملاتونین نیز تاثیر مستقیمی در خواب فرد دارد. در نهایت موجب آرام شدن شما می شود. اما زمانی که شیر داغ با عسل ترکیب می شود، این تاثیر بیشتر خواهد شد و علاوه بر آن خاصیت آنتی اکسیدانی نیز خواهد داشت.
راهکارهای درونی نیز وجود دارد که بکار بردن آن در آرام شدن تاثیر مستقیمی دارد.
گوش دادن به موسیقی: سعی کنید که آهنگ ها و موزیک هایی را انتخاب کرده و گوش کنید که به شما حس آرامش دهد. نوع و سبک موسیقی تفاوتی ندارد، مهم این است که از شنیدن آن لذت ببرند. موسیقی غذای روح است که به آرامش ذهن شما کمک فوق العاده ای می کند.


تمرکز:

برخی از افراد تصور می کنند که برای ایجاد حس آرامش حتما باید به کوه و دشت بروند. در حالیکه می توان در مواقعی که امکان مسافرت وجود ندارد، از تکنیک مدیتیشن استفاده کرد. بر اساس تحقیقات انجام شده، افراد با تخصیص دادن دو زمان کوتاه برای به دست آوردن آرامش از راه تمرکز، می توانند از بیماری های روحی و افسردگی به دور باشند و آنها را کاهش دهند. پس از این راه استفاده کنید تا میزان اضطراب خود را کاهش داده و حس آرامش را در خود افزایش دهید.


تنفس عمیق:

استفاده از تکنیک تنفس عمیق، شمرده و آرام می تواند در کاهش فشار خون و ضربان قلب بسیار موثر باشد. شما می توانید از روش های مختلف تنفس عمیق استفاده کنید.


دریافت نور خورشید:

گرفتن آفتاب یکی دیگر از راههایی است که می تواند به آرام شدن شما کمک کند. در روزهایی که هوا آفتابی است، به بیرون از خانه بروید و کمی قدم بزنید. نور آفتاب می تواند به افرادی که به بیماری افسردگی دچار هستند، کمک کند.


بوئیدن:

بوئیدن گلها و یا خوراکی ها نیز یکی دیگر از مواردی است که می تواند به ایجاد آرامش در افراد کمک کند. برخی از بوها می توانند که به از بین رفتن حالات و احساسات منفی کمک کنند. شما می توانید یک دسته از گلهایی که به آن علاقه دارید را روی میز خود قرار داده و هراز گاهی که خسته می شوید، آنها را بو کنید.
بوئیدن وانیل تاثیر زیادی دردرمان استرس دارد. همینطور می تواند ضربان قلب را کاهش داده و باعث کم شدن اضطراب شود.
بوئیدن سیب در صبح یکی دیگر از راههایی است که به افزایش امیدواری کمک می کند.
بوئیدن گلاب و همینطور اسپری کردن آن در خانه نیز می تواند به ایجاد حس آرامش در شما کمک کند. گلاب قلب را تقویت کرده و علاوه بر آن می تواند خواب آلودگی و گیجی را برطرف کند.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.