Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

چه چیز هایی را نباید به کودکانمان بگوییم ؟

By امیر ایلخانی شهریور 05, 1397 380 0
چه چیز هایی را نباید به کودکانمان بگوییم چه چیز هایی را نباید به کودکانمان بگوییم

شخصیت فرزندان ما بر پایه رفتاری که می کنیم شکل می گیرد بنابراین پدر و مادر باید مراقب رفتار خود باشند . چه بخواهید و چه نخواهید شما در برابر کودکتان مسئولیت دارید و باید بخشی از زمان خود را برای آن ها بگذارید . در اینجا به شما می گوییم بهتر است چه چیزایی به آن ها نگویید .


کار تو خوب بود:


پدر و مادرها این جمله را زمانی به کار می برند که کار انجام شده توسط کودک هیچ تلاشی برای خود نداشته است . این جمله پیامی به کودک می دهد کار خوب یعنی چیزی که پدر و مادر می گویند . باید بگوییم تو برای آن کار سخت تلاش کردی که پیام مثبت تلاش بهتر از نتیجه است را به او خواهد داد .


پسر یا دختر خوب:


بیشترین کاربرد این جمله زمانی است که به کودک کاری می سپاریم . گفتن این جمله کودک را به این فکر فرو می برد که او زمانی خوب است که کار مورد نظر پدر و مادرش را انجام دهد . برخلاف تصور این جمله نه تنها اعتماد به نفس کودک را بالا نمی برد بلکه از آن خواهد کاست . می توانید بگویید تو زمانی که به من کمک می کنی بسیار لذت می برم .


چه عکس زیبایی:


هرگز باور خود را در زمینه هنوری به کودک تحمیل نکنید زیرا این اجازه را از وی می گیرید که بتواند درباره توانش داوری کند و به آن اعتبار بدهد . می توانیم به اون بگوییم خودت درباره نقاشی ات چه فکر می کنی . بگذارید خود کودک بگوید که نقاشی اش زشت یا زیباست.کودک با این کار توان و مارت های خود را ارزیابی می کند و خلاقیت و نوآوری در وجود او رشد می کند .


گرو کشی نکنید:


هرگز به بچه ها رشوه ندهید زیرا  جلوی مشارکت فراگیر آنها را می گیرد زیرا اگر چنین جریانی ادامه یابد او از این پس برای هر خواسته شما یک شرط تعیین می کند که اگر به آن عمل نکنید او هم هیچ کاری نخواهد کرد . به بچه بگویید با کمک در تمیز کردن خانه کمک بزرگی به من می کنی . یا اینکه یادت هست چند روز پیش چه کمک بزرگی به من کردی واقعا موثر بود . بگذارید پی ببرد کمک به دیگران می تواند پاداش معنوی داشته باشد و از آن لذت ببرد .

Rate this item
(0 votes)
Last modified on دوشنبه, 09 مهر 1397 07:58

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.