Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

چگونه بهترین همسر را برای آینده انتخاب کنیم ؟

By مهری هاشمی فر شهریور 19, 1397 409 0
چگونه بهترین همسر را برای آینده انتخاب کنیم چگونه بهترین همسر را برای آینده انتخاب کنیم

 ممکن است از دسته افرادی باشید که گیج و سردر گم در زمینه ی انتخاب فردی برای آینده ی خود هستند . یا این که برای این انتخاب دچار استرس و نگرانی شده اید باید به شما بگویم در این مقاله می خواهیم شمارا با راه های مناسب در زمینه ی انتخاب همسر آشنا کنیم تا کمی از نگرانی هایتان در این زمینه بکاهیم .

داشتن استرس نگرانی در این انتخاب  مهم بسیار امری طبیعی و قابل درک است و تنها راه کم کردن این نگرانی ها  کسب اطلاعات در این زمینه است .

برای داشتن یک رابطه ی سالم باید شروطی را رعایت کنید:

شرط اول:

این را بدانید هر حسی که از درون شما سرچشمه می گیرد عشق نیست  . لطفا نام این احساسات زود گذر و ساخته ی هیجانات خود را عشق نگذارید .وقتی به ظاهر عاشق می شوید از حرف هایی مثل ((تو نکاه اول ازش خوشم اومد ، همون لحظه دلمو باختم ، مطمئنم باهاش خوشبخت میشم ، مطمئنم اون شاهزاده یا ملکه رویا هامه ، یا اون یا هیچکس )) چه بسیار اند دختران و پسرانی که با این سخنان زندگی خود را شروع کرده و در انتها نظری خلاف این را داشته اند ، در این جملات به راحتی می توان تاثیر هیجانات را مشاهده کرد . هیچگاه سعی نکید خود را گول بزنید هیجانات  و هورمون های ترشح شده در بدنتان ، شما را ترغیب به گفتن این کلمات می کنند در حالی که حقایق چیزی سوا از این حرفا است .

شرط دوم:

بدون کسب اطلاعات درباره ی طرف مقابل وابسته نشوید . عقل ایجاب می کند که هرکس درباره همسر آینده اش تحقیق کند بداند فرد مد نظرش در چه خانواده ای و در چه شرایطی رشد یافته است . چه خصوصیات اخلاقی را دارد آیا به لحاظ روحی و روانی با هم همخوانی دارند یا نه .

شرط سوم:

اول عاقل شوید بعد عاشق شوید .عقل را در رابطه هایتان شریک کنید ، اگر به دلیل وجود هیجانات نمی توانید از پس احساس خود برآیید و عقل را شریک کنید حتما به مشاور رجوع کنید  . همان طور که گفتم در این دوره فرد به دلیل بروز هیجانات توانایی درست تصمیم گرفتن را ندارد پس چه بهتر آنکه از مشاور کمک بگیرد تا بهتر بتواند به هیجاناتش فائق آید . مشاور همچنین با کیس های مختلفی از این قبیل روبه رو شده است در نتیجه می تواند با تجربه ی بالای خود اطلاعات ارزنده ی مهمی را دراختیارتان بگذارد .

شرط چهارم:

به خود شناسی برسید تا بتوانید طرف مقابلتان را بشناسید . اگر خودتان را نشناخته باشید طبیعتا نمی توانید شخص دیگری را بشناسید . (ضرب المثل آفریقایی می گوید ؛ اگر دشمن درونی نداشته باشید دشمن بیرونی نمی تواند شما زخمی کند ) ریشه ی بسیاری از مشکلات انسان در جهل و ندانستن است . شما باید با این جهل مبارزه کنید . خودتان را بشناسید اعماق وجود خود را کند وکاو کنید از هیچ چیز ترسید هر چه هستید خوب یا بد برای خودتان بیان کنید و در صدد از بین بردن خصلت های بد خود بر آیید .

سخن اخر:

موارد ذکر شده می تواند کمکی برای یک انتخاب صحیح آینده ی شما باشد . امید آن روزی همه انسان ها بتوانند بین عقل و احساسشان در زندگی تعدل برقرار کنند .Rate this item
(0 votes)
Last modified on یکشنبه, 08 مهر 1397 10:25

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.