Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

گذران ایام عید بر اساس تیپ شخصیتی Featured

By راضیه واشقانی فراهانی بهمن 16, 1397 285 0
افراد برونگرا و درونگرا، تعطیلات عید تقریبا متفاوتی،به دلیل تفاوت شخصیتی و روانشناختی با یکدیگر، خواهند داشت افراد برونگرا و درونگرا، تعطیلات عید تقریبا متفاوتی،به دلیل تفاوت شخصیتی و روانشناختی با یکدیگر، خواهند داشت

گذران ایام عید بر اساس تیپ شخصیتی، تعطیلات عید، طولانی ترین اوقات فراغت برای ما ایرانی هاست. اما خیلی از افراد، از تعطیلات لذت نمیبرند. شاید دلیل آن این باشد که، در آداب و رسوم ما تعطیلات عید در درجه اول به دید و بازدید و بعد به مسافرت، آن هم فقط با خانواده میگذرد. این طرز گذران تعطیلات برای درصدی از افراد و مخصوصا جوان ها، ناخوشایند و کسل کننده است و ممکن است بعضی هایشان جایگزین دیگری هم، برای پر کردن اوقات فراغت نداشته باشند. اشخاص، وقتی بیشتر از اوقات فراغتشان لذت میبرند که با شخصیت آنها، هماهنگ باشد. تیپ های شخصیتی درونگرا و برونگرا هر کدام به شکلی متفاوت، میخواهند از تعطیلات استفاده کنند.

 

تفاوت برونگراها و درونگراها


برونگراها آدم های فعالی هستند که دوست دارند در میان جمع باشند. و انرژی روانی شان را از بیرون میگیرند. برعکس، درونگراها از تنهایی لذت میبرند و انرژی روانی شان را، از درون خودشان میگیرند. البته بیشتر اشخاص نه کاملا درونگرا هستند ونه کاملا برونگرا. درهر حال هرکدام از این شخصیت ها، یک نوع فراغت متفاوت را دوست دارند.

فعالیت های مناسب برونگراها، در ایام عید


1-یک مسافرت دسته جمعی، بهترین پیشنهاد برای یک فرد برونگرا در ایام عید است. افراد برونگرا ذاتا از مسافرت لذت میبرند و اگر این مسافرت با یک جمع برونگرا باشد، خیلی عالی است.
2- برونگراها از مهمانی نیز لذت میبرند، اما بیشتر دوست دارند به مهمانی بروند تا این که مهمان برایشان بیاید. به همین دلیل دید و بازدید عید، برای برونگراها کسل کننده نیست، بلکه از آن انرژی میگیرند.
3- در فرصتهای باقی مانده تا عید میتوان با دوستان قرار گذاشت تا بعضی از روزهای عید را، با هم بود و احساس تنهایی نکرد.

فعالیت های مناسب درونگراها در ایام عید


1-قبل از شروع تعطیلات میتوان چند کتاب مورد علاقه خرید یا از کتابخانه امانت گرفت. با تهیه چند رمان قطور، یا یک مجموعه چند جلدی که همیشه دوست داشتید بخوانید اما وقت آن را، نداشتید این روزهای طولانی را، پر کنید.
2-درونگراها به فیلم دیدن در تنهایی، علاقه دارند. میتوان یک دوره فیلم، از یک کارگردان تهیه کرد و یا یک سریال چند قسمتی را، برای این ایام کنار گذاشت. این روزها مجموعه سریال های ایرانی و خارجی خوب، به راحتی در دسترس هستند.
3-درونگراها در تنهایی خود، میتوانند خلاق باشند. این به استعداد خودشان بستگی دارد. میتوانند نقاشی کنند یا با دوربین عکاسی، یک مجموعه عکس زیبا خلق کنند. افتتاح یک وبلاگ نیز، میتواند فعالیت متفاوتی برای ایام عید باشد. میتوانند در این وبلاگ، موضوعات مورد علاقه خود را، قرار دهند و هرروز آن را به روز کنند.

سخن پایانی


ایام عید میتواند فرصت مناسبی برای مرور، آن چه که در سال قبل گذشت و برنامه ریزی برای سال جدید باشد. این که چقدر به اهدافتان رسیده اید و چه برنامه ای برای سال جدید خواهید داشت. امیدواریم که سال خوبی را پشت سر گذاشته و سال خوب و پرباری پیش رو داشته باشید.

 در مقاله بعدی با عنوان نوروز 98 کجا بریم با ما همراه باشید.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on پنج شنبه, 18 بهمن 1397 12:02

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.