Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

10 راهکار هنگام مواجه شدن با چالش های زندگی Featured

By راضیه واشقانی فراهانی بهمن 07, 1397 242 0
با آشنا بودن با راهکارهای روانشناسی روابط بین افراد، ارتباط ها و تعاملات بین خود و دیگران را بهبود بخشید با آشنا بودن با راهکارهای روانشناسی روابط بین افراد، ارتباط ها و تعاملات بین خود و دیگران را بهبود بخشید

10 راهکار هنگام مواجه شدن با چالش های زندگی، برای این که با چالش های زندگی ساده تر برخورد کنیم، میتوان از راهکارهایی که علم روانشناسی ارائه میدهد، استفاده کرد. تعامل با دیگران، گاهی اوقات دشوار میشود به خصوص اگر در شرایطی باشیم که یک رفتار اشتباه باعث شود به زندگی شخصی یا کسب و کارمان لطمه بخورد. به همین خاطر، لازم است از تجربه روانشناسان استفاده کنیم تا از برخی آسیب ها در امان بمانیم.

10 ترفند روانشناسی در هنگام مواجهه با مشکلات و تنش ها

که این ترفندها به بهتر شدن روابطتان با دیگران کمک خواهند کرد. و باعث می شود زندگی اجتماعی تر و با کیفیت تری در کنار هم نوعان خود داشته باشد.

 

هنگامی که از پاسخ شخصی راضی نبودید به چشمانش نگاه کنید


گاهی اوقات از پاسخ سوالاتمان راضی و قانع نمیشویم، یا به درستی آنها را متوجه نمیشویم.در این شرایط به جای این که سوالمان را تکرار کنیم یا از شخص دیگری بپرسیم؛ باید به چشمان طرف مقابل خیره شد، تا وی سعی کند درباره تفکرات خود اطلاعات بیشتری در اختیارمان بگذارد.

 

هنگامی که شخصی فریاد میزند، خونسردی خود را حفظ کنید


زمانی که فردی خشمگین است سعی کنید خونسردی خود را حفظ کنید.توجه داشته باشید که برخورد شما میتواند در میزان عصبانیت فرد مقابل تاثیر مستقیم داشته باشد. معمولا افراد، بعد از عصبانیت پشیمان میشوند و اگر برخورد شما هنگام عصبانیت درست باشد، احتمال دارد که از شما عذرخواهی شود.

 

از فرد خشمگین دوری نکنید


فرض کنید در جمعی حضور دارید که یکی از افراد حاضر در آن مکان، با شما مشکل دارد و احتمال تنش میانتان وجود دارد. دراین موقعیت بهتر است نزدیک آن شخص بنشینید. شاید این حالت برای شما ناراحت کننده باشد، اما بدانید طرف مقابل وضعیت بدتری خواهد داشت. این رفتار باعث میشود تا میزان خشم آن شخص کاهش پیدا کند.

 

به یاد داشتن نام همه اشخاص باعث محبوبیت شما خواهد شد


وقتی نام دیگران را به یاد دارید، متوجه میشوند که شما به آن ها اهمیت میدهید، واین باعث محبوبیت شما خواهد شد. اگر دیگران را با نام کوچکشان صدا بزنید احساس صمیمیت بیشتری با شما خواهند داشت.

 

زمانی که نمیتوانید درست تصمیم گیری کنید گزینه ها را کم کنید


برخی افراد معتقد هستند وقتی دانش آن ها بیشتر میشود، بهتر میتوانند تصمیم گیری کنند. ولی باید در نظر داشت، که هر چه گزینه ها بیشتر میشود انتخاب و چالش ها هم سخت تر میشود. این امر باعث میشود تا فرآیند تصمیم گیری طولانی شود. کارشناسان معتقدند که در زمان تصمیم گیری بهتر است تا 4 گزینه برای انتخاب داشته باشید.

 

طرز درست ایستادن باعث افزایش اعتماد به نفس خواهد شد


طرز درست ایستادن، تاثیر به سزایی در زندگی شخصی و کسب و کار شما خواهد داشت. باید توجه داشت که در محیط کاری همیشه فرصتی برای این که شما توانایی هایتان را نشان دهید وجود ندارد و معیار طرف مقابل این خواهد بود که چگونه به نظر میرسید، بنابراین درست ایستادن، لباس مناسب پوشیدن وظاهر اراسته میتواند فرصت های خوبی برای شما فراهم کند.

 

قدرت تمرکز را از رقیب بگیرید


زمانی که در برابر رقبایتان قرار می گیرید، یکی از بهترین روشها این است که قدرت تمرکز او را بگیرید. البته باید بدانید چه وقت نیاز است که با طرح یک موضوع یا پرسیدن سوالی، تمرکز رقیب را به هم بریزید.

 

طوری از دیگران کمک بخواهید که نیازتان را حس کنند


کارشناسان میگویند، اگر از جملاتی مانند«به کمک شما نیاز دارم» استفاده کنید نتیجه مثبت خواهید گرفت. در این موقعیت طرف مقابل متوجه میشود که به کمک او نیاز دارید و برای این که عذاب وجدان نگیرد، به شما کمک خواهد کرد.

 

قبل از دست دادن به دیگران دست خود را گرم کنید


گرم نگه داشتن دست باعث میشود هنگام دست دادن با دیگران صمیمیت بیشتری ایجاد شود. دستان سرد میتواند نشانه غیرقابل اعتماد به نظر رسیدن باشد.هم چنین باید توجه داشته باشید که هرگز با دستان خیس به کسی دست ندهید.

 

سخن پایانی


یادگیری مهارت های ارتباطی و اجتماعی برای پیشرفت شغلی شما در محیط کسب و کار و نیز زندگی شخصی ضروری است و تاثیر آن غیرقابل انکار است.

 

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on دوشنبه, 08 بهمن 1397 11:39

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.