Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
آموزش روانشناسی

آموزش روانشناسی (51)

سندرم پای بیقرار ، نام دیگر این بیماری ویلیس اکبوم می باشد که نوعی بیماری عصبی شناخته شده است. در این حالت فرد احساس ناخوشایندی در پاهای خود دارد، در چنین حالتی فرد مدام پاهای خود را تکان می دهد.

نکاتی برای کنکوری ها ، همان طور که می دانید کنکور یکی از آزمون های فراموش نشدنی هر فردی است که قصد دارد وارد دانشگاه شود. برخی آن را با عنوان خاطره خوب و عده ای با خاطره ی بد یاد می کنند. کنکور را می توان به نوعی نتیجه دوازده سال درس خوادند در کلاس های درس دانست.

قانون کارما چیست ، بر اساس قانون کارما هر عملی از فرد عکس العملی را در پی دارد، این قانون را می توان یکی از نظیرترین قوانین حاکم بر جهان هستی دانست. اتفاقا در قانون جذب نیز از مفاهیم کارما بسیار استفاده شده است،

روش های مقابله با ترس از کرونا ، بیماری کرونا از آنجایی که در حال حاضر با علت ناشناخته در بسیاری از کشورهای جهان شیوع پیدا کرده و هیچ راه درمانی در حال حاضر برای آن ارائه نشده، این عدم شناخت سبب بروز ناراحتی و دل نگرانی در افراد شده به طوری که می توان ادعا کرد یک شوک روانی به جامعه وارد کرده است.

وسواس شتسشو چیست ، این نوع اختلال روانی، سبب می شود فرد مدام احساس کند دست های وی کثیف است به همین خاطر دست های خود را به طور مکرر می شوید. اگر شستن بیش از حد دستها، سبب اختلال در زندگی روزمره فرد شود می توان گفت فرد به OCD مبتلا شده است.

هوش هیجانی چیست ، هوش هیجانی را می توان این چنین تعریف کرد که قدرت و توانایی دریافت هیجانات خودمان و سایرین. یعنی اینکه بتوانیم احساسات خود و دیگران را بشناسیم و از آنها در جهت مثبت و سازنده استفاده کنیم. عموما افرادی که دارای هوش هیجانی بالایی هستند 

راهکارهای رفع تشنگی در ماه رمضان ، با گرم شدن هوا و شروع ماه مبارک رمضان، روزه داران به دنبال راهکارهای رفع تشنگی در ماه رمضان هستند. در ماه رمضان برای افزایش سلامتی بدن خود، باید حتماً برنامه غذایی مناسب و منظم داشته باشیم تا بتوانیم این ماه را به خوبی پشت سر گذاشته و باعث ناراحتی بدنمان نشود.

نوروز 98 کجا بریم؟، خیلی از افرادی که ساکن تهران هستند، دوست دارند برای گذران تعطیلات عید به جایی خارج از تهران مسافرت کنند در صورتی که در خود شهر تهران و یا شهرستان های آن جاذبه های گردشگری زیادی اعم از مکان های تاریخی، مذهبی، تفریحی و نیز جاذبه های طبیعت گردی فوق العاده ای وجود دارد. در ادامه تعدادی از این جاذبه ها را، به اختصار توضیح خواهیم داد:

گذران ایام عید بر اساس تیپ شخصیتی، تعطیلات عید، طولانی ترین اوقات فراغت برای ما ایرانی هاست. اما خیلی از افراد، از تعطیلات لذت نمیبرند. شاید دلیل آن این باشد که، در آداب و رسوم ما تعطیلات عید در درجه اول به دید و بازدید و بعد به مسافرت، آن هم فقط با خانواده میگذرد. این طرز گذران تعطیلات برای درصدی از افراد و مخصوصا جوان ها، ناخوشایند و کسل کننده است و ممکن است بعضی هایشان جایگزین دیگری هم، برای پر کردن اوقات فراغت نداشته باشند. اشخاص، وقتی بیشتر از اوقات فراغتشان لذت میبرند که با شخصیت آنها، هماهنگ باشد. تیپ های شخصیتی درونگرا و برونگرا هر کدام به شکلی متفاوت، میخواهند از تعطیلات استفاده کنند.

روانشناسی تعطیلات نوروز، خیلی از افراد تعطیلات نوروز را فرصتی برای رفع خستگی، جبران کمبودهای سال گذشته و یا، فعالیتهای مورد علاقه میدانند. برعکس خیلی از افراد این طور نیستند. آنها ایام نوروز را ایامی کسل کننده و تکراری و باعث اتلاف وقت میدانند.این طرز فکر ممکن است 

صفحه1 از4